Пристрій для заміни підгузків і найбрудніші банкноти: У США вручили "Шнобелівську премію"

Пристрій для заміни підгузків і найбрудніші банкноти: У США вручили 'Шнобелівську премію'

Переможці премії отримали банкноту 10 трильйонів зімбабвійських доларів.

П’ятниця – це важливий привід для хорошого настрою. Тому і новини треба читати веселі. А що може бути веселішим за «Шнобелівську премію»? Щороку її номінанти все більше вражають своєю креативністю, втім, як і на цей раз.

Церемонія нагородження відбулась 12 вересня у Гарвардському університеті у США. Так, у номінації «хімія» перемогли науковці з Японії, яким вдалось підрахувати денну кількість дитячої слини (пів літра). До дитячої тематики також приєднався інженер, який виготовив пристрій для замніи підгузків.

Переможцями у номінації «економіка» стали голландські дослідники, які зафіксували на банкнотах румунського лея найбільшу кількість мікробів. Перемігши у номінації «медицина», італійські вчені довели, що вживання автентичної піци запобігає розвитку смертельних хвороб. Визнання у галузі «медична освіта» здобули американські науковці. Вони дослідили звукові пульти для дресирування собак і повідомили, що пристрій покращує навички студентів-хірургів.

Справжнім «вибухом» мозку стало дослідження британця Френсіса Мак-Глоуна з Університету Ліверпуля ім. Джона Мура. Він отримав премію миру за визначення частин тіла, які найприємніше чухати. Ними виявились щиколотки, спина і передпліччя.

«Біологічну» премію отримали науковці із Китаю, які наголосили на відмінному поводженні намагнічених мертвих і живих тарганів. Про це повідомляє «Громадське Телебачення».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі