Про "ІнфоГігієну" розповіла запоріжанам ведуча "Торонто ТВ"

У Запорізький національний університет завітала співведуча шоу «#@)₴?$0» з Майклом Щуром на «Торонто ТВ», засновниця незалежного «Дикого театру»  та голова ради Гільдії незалежних театрів – Ярослава Кравченко, яка розповіла студентам про «ІнфоГігієну».

У межах фестивалю «Кіномедіа» Ярослава Кравченко завітала до ЗНУ, де розповіла запорізьким студентам лайфхаки з інформаційної грамотності.

На лекції обговорювали: як правильно користуватись соціальними мережами, щоб не залишати «слідів», які у потрібний, для когось, час можуть буди використані проти тебе. Як розрізнити правдиву новину, від «вброса», яким хочуть відволікти громаду від нагально важливих подій у країні та як оточити себе тільки перевірними та достовірними джерелами інформації.

За словами Ярослави: « Інколи те, чи почистив ти зуби вранці, набагато не значніше, чим те, чи помився ти коли поскролив свою стрічку у Фейсбуці». Головна порада від ведучої, що треба більш свідомо відноситись до того, чому саме ти ставиш «лайк» у Інтернеті, адже будь - який «клік» тягне за собою низку новин, авторами яких можуть будути джерела з «інформаційним сміттям».

Також ведуча наголосила на тому, що наразі канали комунікації визначають репутацію людини, компанії тощо, адже для того щоб дізнатися більше інформації про об’єкт, треба просто зайди до профілю у соціальній мережі:

« З нас роблять віртуальну копію, та дивляться за поведінкою» - зауважила Кравченко.

Запитання з аудиторії лунали не менш цікаві. Так один із студентів ЗНУ поставив питання ведучій: « Що робити, якщо всеукраїнські телеканали, належать представникам олігархату, які можуть впливати на інформацію руками журналістів, чи не будуть українці жити у «іншій» країни дивлячись той чи інший канал?».

На що, лекторка відповіла: «Спочатку треба дивитися новину на одному телеканалі, потім на іншому, та виводити середнє. В країні існує незалежний телеканал «Суспільне», який має об’єктивно висвітлювати інформацію, але через багаторічний занепад, зараз керівництву потрібно омолодити аудиторію та контент, щоб їх було цікавіше дивитись».

Нашій редакції теж вдалось поспілкуватись з ведучою, та поговорити про те: як залучити молодь більш зацікавлено ставитись до політики, про виставу «Шрами» та запорізькі дороги.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі