"Проблема поліетиленових пакетів масштабніша, ніж може здатися на перший погляд": еколог коментує прагнення запоріжців до екологічності

'Проблема поліетиленових пакетів масштабніша, ніж може здатися на перший погляд': еколог коментує прагнення запоріжців до екологічності

У Запоріжжі зареєстрували електрону петицію із вимогою заборони продаж та використання у місті поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім тих, які виготовлені з екологічно чистих матеріалів. 

Автор звернення пропонує внести корективи до нормативних актів де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні й ввести адміністративну відповідальність за порушення заборони у вигляді штрафу.  

Е-звернення вже підтримало 249 небайдужих громадян України. Детальний текст петиції за посиланням.  Редакція видання "Факти Запоріжжя" цікавиться думками експертів в області екології та з'ясувує, наскільки петиція є дієвою й значущою.

Наразі коментарі надав Максим Сорока - старший науковий співробітник Галузевої науково-дослідної лабораторії "Охорона навколишнього середовища" Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.  

Пан Максим наголосив, якщо ініціатива спрацює, то зміни не будуть швидкими: 

"Питання безпечності, екологічної чистоти пакувальних матеріалів в Україні не є врегульованим. Інших ініціатив щодо вирішення цього питання наразі в Україні немає. Тому, впровадження такої ініціативи буде спонукати виробників до фарсу та викривлення інформаці про свої продукти пакування. 

Якщо ми готові ввести нові правила роздрібної торгівлі - ми маємо в найкоротші строки врегулювати ці питання. Необхідно враховувати, що стандартна процедура якісного розроблення, обговорення, затвердження та введення у дію національних стандартів серії ДСТУ займає не менше 2-3 років", - пояснив фахівець Максим Сорока.За його словами, проблема одноразових пакетів є значно ширшою, ніж здається на перший погляд. Це питання екологічних цінностей людей, прагнення громади до споживчого комфорту. 

Зазначимо, в Україні відносини у сфері роздрібної торгівлі регулюються двома нормативними актами. А саме: 

1) наказом Міністерства економіки України № 104 від 19.04.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1257/14524 від 08.11.2007 року «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами»;

2) наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 липня 2003 року за № N 628/7949 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами».

Та в жодному із зазначених нормативних актах питання поводження з поліетиленовими (пластиковими) пакетами під час роздрібної торгівлі фактично не врегульоване.

Нагадаємо, звернення було зареєстроване на сайті ГО "СПРАВЖНІ ДІЇ". Ініціатор та автор петиції, співголова організації Валерія Салтан наголошує, що ситуація, яка склалася в Україні у сфері поводження з поліетиленовими пакетами є критичною. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі