Профспілкова організація «Енергоатома» проведе акцію протесту у Києві

Профспілкова організація «Енергоатома» проведе акцію протесту у Києві

Первинна профспілкова організація НАЕК "Енергоатом" планує провести попереджувальну акцію протесту біля Міністерства енергетики та Кабінету міністрів з метою перегляду державної політики стосовно генеруючої компанії. Про це йдеться у відповідній постанові.

"Розпочати підготовку до проведення в Києві 19 серпня попереджувальної акції протесту працівників Компанії з пікетуванням Міністерства енергетики та Кабінету міністрів з вимогою переглянути дискримінаційну політику по відношенню до ДП" Енергоатом "та розробити дієві заходи щодо виходу з критичного фінансового стану", - йдеться в постанові профспілкового комітету.

Згідно з документом, вимоги профспілки "Енергоатому" полягають, в перегляді розміру і термінів сплати дивідендів, повернення компанії як повноцінного гравця на ринок електроенергії, використанні в повному обсязі потужностей АЕС, а також здійсненні заходів, спрямованих на реалізацію закону про погашення боргів старого "ринку електроенергії.

Серед іншого профспілка планує у дводенний термін звернутись до Президента України щодо особистого втручання у вирішення критичної ситуації в компанії. Також спілка вимагає звільнення від заманих посад Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та т.в.о. міністершу енергетики Ольгу Богуславець за деструктивну позицію щодо управління стратегічним державним підприємством.

"У разі відсутності позитивних змін розпочати безстрокову акцію протесту в містах-супутниках АЕС шляхом проведення мітингів і розміщення наметових містечок", - йдеться в постанові ППО.

Як повідомлялося, держпідприємство "НАЕК" Енергоатом "в січні-червні 2020 року отримало чистий збиток у розмірі 2,65 млрд грн проти 1,113 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, 5 травня народний депутат Верховної Ради України Гео Лерос на своїй сторінці в Facebook опублікував документ - окреме доручення в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольги Буславец. У 3 пункті документу, йдеться про опрацювання разом з ВП «Енергоатом-Трейдінг» ДП «НАЕК «Енергоатом» нормативні та технічні питання можливої реалізації проєктів з майнінгу криптовалют з метою забезпечення додаткових ринків збуту електроенергії, виробленої атомними електростанціями.

Така пропозиція від пані Богуславець, звучить у той момент, коли атомні енергоблоки переводять у холодний резерв, виводять на «планові» ремонти та загалом знижують свою потужність, для того, щоб Україна перестала виробляти дешеву електрику від АЕС, на користь приватних монополістів альтернативної та теплової енергії, це так звана «зелена» енергія та теплова, й та - й інша належить одному власнику - Ринату Ахметову. Невже влада нової формації теж стала маріонетками у руках «великих дядь»?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі