Протоколи про корупцію, численні квартири та мільйон на додачу: декларація посадовця із Запорізької міськради

Протоколи про корупцію, численні квартири та мільйон на додачу: декларація посадовця із Запорізької міськради

Два протоколи про корупцію, п’ять квартир та мільйон під подушкою – декларація директора Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради Тараса Кириченка.

Відповідно до поданої декларації за 2019 рік родина Кириченко володіє шістьма об’єктами нерухомості, загальною вартістю майже мільйон гривень, а саме: п’ятьма квартирами та одним нежитловим приміщенням, площею 155 м2. У володінні Тараса Кириченка квартира (площею 57,76 м2), ще чотири квартири на правах власності належать його дружині.

Пересувається чиновник на престижному кросовері Toyota C-HR, 2018 року випуску, вартістю 835 235 гривень, Вероніка Кириченко керує автомобілем KIA Rio, 2012 року випуску, вартістю 125 000 гривень.

У 2019 році Тарас Кириченко отримав 311 466 гривень заробітної плати, дружина на посаді головного спеціаліста відділу праці Управління з питань праці Запорізької міської ради заробила 34 357 гривень. Вдома родина зберігає грошові кошти у сумі 44 000 доларів США.

У розділі 12.1 Тарас Кириченко не вказав жодного рахунку, відкритого у банківській або іншій фінансовій установі, що може мати ознаки декларування недостовірної інформації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 172-6 КУпАП.

Але, як з’ясувалось, це не перший випадок ігнорування чиновником вимог чинного законодавства. Так, за даними єдиного державного реєстру судових рішень Тарас Кириченко вже притягувався до відповідальності за вчинення двох корупційних правопорушень, у серпні 2018 він відмовив НАЗК у наданні інформації, а у 2019 не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, попри це чиновник продовжує очолювати департамент.

Невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції.

Тарас Кириченко, обіймаючи посаду директора Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, 02.08.2018 не надав у встановлений Законом строк інформацію та засвідчені належним чином копії підтверджувальних документів на законну вимогу Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме на запит уповноваженої особи Національного агентства від 23.07.2018 № 34-06/31368/18, чим порушив вимоги частини четвертої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинив адміністративне правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 188-46 КУпАП.

У жовтні 2018 року рішенням Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Тарас Кириченко визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На чиновника накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 гривень.

Порушення вимог фінансового контролю.

13.12.2018 року Тарас Кириченко набув у власність майно, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 01.01.2018 року, а саме, транспортний засіб Toyota C-HR вартістю 835 235 гривень, та порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив про суттєву зміну в майновому стані у встановлений 10-денний строк.

Співробітниками Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно Тараса Кириченка було складено протокол про адміністративне правопорушення № 443 від 14.08.2019 року, який направлено на розгляд до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно Тараса Кириченка про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Повідомлення про суттєві зміни до НАЗК Тарас Кириченко подав не у встановлений 10-денний строк, а через 10 місяців, але до відповідальності притягнутий не був.

Нагадаємо, ми вже розповідали про чиновників та депутатів Запорізької міськради, які потрапили до реєстру корупціонерів, вважаємо що Тарас Кириченко доповнює цей список.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі