Рада зробила ще один крок до обмеження обігу пластикових пакетів: як голосували запорізькі нардепи

Рада зробила ще один крок до обмеження обігу пластикових пакетів: як голосували запорізькі нардепи

Народні депутати підтримали законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів

12 листопада Верховна Рада підтримала законопроект «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Законопроект підтримали 235 депутатів, серед них 11 народних обранців із Запорізької області.

Шевченко Є.В. 

Не голосував

Яцик Ю.Г.               

За

Штепа С.С.                        

За

Касай Г.О.                         

За

Мінько С.А.                      

За

Пономарьов О.С.           

За

Мельник П.В.                   

За

Соха Р.В.                           

За

Нікітіна М.В.                     

За

Кальцев В.Ф.                   

За

Крячко М.В.                     

За

Кунаєв А.Ю.                     

За

Відповідно до цього законопроекту, вже за два роки запровадять обмеження на використання пакетів. Закон передбачає обмеження виготовлення та розповсюдження тонких пластикових пакетів. Якщо закон приймуть, він вступить у дію з 1 січня 2022 року. Підприємства зобов’яжуть маркувати пакети, відповідно до стандартів. Заборонена також агітація придбати чи взяти пакет. За недотримання цих норм уряд введе штрафи.

Зазначимо, ГО «Справжні дії» неодноразово підіймала це питання, розуміючи важливість проблеми та її масштаби. Петицію «Щодо заборони продажу та використання торговельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів» підтримало понад 25 тисяч осіб. Після чого вона була направлена до Кабінету Міністрів.

Неодноразово привертали суспільну увагу до шкоди від пластикових пакетів та необхідності їх утилізації. 3 липня ГО «Справжні дії» разом з гіпермаркетом «Ашан» відзначали «Всесвітній день без поліетилену», відмовившись від пакетів. Також популяризували відмову від пакетів на «челендж #стоппакет». В рамках акції мешканці міста мали змогу обміняти свої пакети на екосумки.

Не дивлячись на зростання кількості людей готових  обмежити, або зовсім відмовитись від використання пакетів, ще дуже багато людей, які не розуміють сутності проблеми. Ця категорія набирає більше «кульочків», бо вони безкоштовні, кожен товар складають в окрему торбинку. А пізніше всі ці пакети літають дворами, парками, висять на деревах та кущах. Оскільки, в середньому пакет використовується 20 хв, а розкладається від 100 до 400 років. Кожна людина в середньому використовує 500 пакетів на рік. Тільки 6% з використаних пакетів потрапляють на перероблення. Навіть торговельні мережі не готові до відмови від поліетилену. Зрозуміло, що поліетилен дешевший за папір, деякі продукти неможливо упакувати без нього. 

Питання полягає у тому, що ми залишимо своїм дітям та унукам: пакети на деревах, у воді, ґрунті — пластикове сміття всюди? І це повинен розуміти кожен, коли набирає у магазині пакети. Щиро сподіваємось, що відмова від пластикових пакетів на державному рівні допоможе виправити ситуацію.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі