Сегодня - 26.05.2019
Главная>Общество>Про новий для українського суспільства Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»: детально

Про новий для українського суспільства Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»: детально

Регіональна статистика процедур Оцінки впливу на довкілля на Запоріжжі

На даний час Департаментом екології Запорізької ОДА розпочато 27 процедур ОВД (Оцінка впливу на довкілля, вона фактично замінює процедуру державної екологічної експертизи).

Така інформація була озвучена сьогодні, 15 березня,  заступником директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександром Сергієнко під час колегії Запорізької ОДА. Повідомляє кореспондент "Фактів Запоріжжя" з місця подій. 

Власне, в Запорізькій області було проведено 15 громадських слухань щодо обговорення звітів ОВДНаразі в роботі знаходиться 6 звітів ОВД. Вже 6 видано позитивними висновками, 7 відмов з обґрунтуванням.

Зазначимо, нещодавно прийнято новий для українського суспільства Закон України «Про оцінку впливу на довкілля». Законом чітко регламентована процедура оцінки впливу на довкілля, яка дозволяє забезпечити прозорість прийняття рішень та максимально враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін.

"ОВД є процедурою, яка має на меті виявити та оцінити можливий вплив на довкілля від здійснення екологічно небезпечної господарської діяльності. Впровадження процедури оцінки впливу на довкілля сприяло: прийняттю обґрунтованих рішень щодо планованої небезпечної діяльності; врахуванню інтересів зацікавленої громадськості; гарантуванню права на безпечне довкілля та права власності на земельні ділянки; здійснення належної оцінки ризиків для інвестицій тощо", - зазначив посадовець.

Зазначимо, за неналежне виконання вимог цього Закону передбачена дисциплінарна, адміністративна, цивільна та кримінальна відповідальність.

Наразі головною проблемою є відсутність порядку використання коштів, що ускладнює роботу Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, як уповноваженого територіального органу, в процесі здійснення ОВД. 

За підсумками обговорення питання губернатор доручив головам районних державних адміністрацій, головам об’єднаних територіальних громад, головам міст обласного значення переглянути наявні проекти щодо об’єктів та видів планованої діяльності на предмет необхідності проведення оцінки впливу на довкілля відповідно до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Отримання висновку про Оцінку Впливу на Довкілля обов’язкове для отримання дозволу з провадження такої господарської діяльності:

нафтопереробні та газопереробні заводи;
теплові електростанції;
чорна та кольорова металургія;
хімічне виробництво;
будівництво аеропортів, автомагістралей, автомобільних доріг;
діяльність у сфері поводження з відходами;
видобування нафти та природного газу на континентальному шельфі;
виробництво та переробка целюлози, виробництво паперу та картону;
кар’єри та видобування корисних копалин відкритим способом;
потужності для інтенсивного вирощування птиці та свиней;
сільське господарство, лісівництво та водне господарство:
зміна цільового призначення земель сільськогосподарського призначення та зміна цільового призначення особливо цінних земель;
видобувна промисловість:
енергетична промисловість:
харчова промисловість:
підприємства текстильної, шкіряної, деревообробної й паперової промисловості;
інфраструктурні проекти:
туризм та рекреація;
господарська діяльність, що призводить до скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Міжнародні засади, що закладені в Закон України "Про ОВД" (Угода про асоціацію Україна-ЄС):

1. Директива ЄС про ОВД;

2. Орхуська конвенція;

3. Конвенція Еспо

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.