Режим ігнорування: як високопосадовці «чхають» на проблеми запоріжців

Режим ігнорування: як високопосадовці «чхають» на проблеми запоріжців

Очільник Запорізької облдержадміністрації вже понад місяць перебуває на своїй посаді, тож можна робити певні висновки з його діяльності.  У цій публікації хочемо навести приклад відношення Віталія Вікторовича до проблем громадян.

Нагадаємо, що до редакції «Фактів Запоріжжя» звернувся учасник бойових дій Гіренко Олексій, з проханням висвітлити проблему, з якою він та ще 51 родина зіткнулась після участі у державній програмі «Доступне житло». Серед них учасники бойових дій, вимушені переселенці, родини, які потребують поліпшення житлових умов. Але замість домівки його учасники залишились без даху та ще на додачу з кредитами.

Проте покупці не сиділи склавши руки, організували ініціативну групу для захисту своїх прав та звернулись до органів місцевої, обласної та державної влади. Якщо місцева влада, хоча б проявила увагу та створила імітацію дій, то обласна — проігнорувала звернення громадськості.

Так, 18 вересня на ім’я голови ЗОДА надіслане колективне звернення. Однак, відповідь у встановлений законом термін у 10 днів, ініціативна група так і не отримала. Надійшли відповіді на звернення громадян з Офісу Президента, Генеральної Прокуратури, САП, ДБР. Лише Віталій Вікторович та його підлеглі не знайшли часу, хоча б написати лист та звернути увагу на крик про допомогу.  Вочевидь, у губернатора були важливіші справи: розподіл земельних ділянок, призначення близьких друзів на посади, захист власних бізнес-інтересів, цькування департаменту екології.

Проте, коли звернення ініціативної групи було переправлене з Офісу Президента до ЗОДА, при цьому повідомивши про відкриття кримінального провадження щодо розтрати бюджетних коштів, одразу з’явився час на спілкування з ошуканими покупцями. 15 жовтня відбулась зустріч ініціативної групи та заступника голови ОДА Володимира Тарасенка.  За словами представників громадськості, у розмові з паном заступником вони почули докір у свою адресу, щодо звернення до прокуратури та Офіс Президента, мовляв, можна було все вирішити на рівні обласної та місцевої влади.

Вочевидь, у ЗОДА дізнались про прохання покупців висвітлити свою проблему у ЗМІ (ініціативна група звернулась по допомогу не лише до нашої редакції, а і до низки інших видань), оскільки одразу її представників запросили на зустріч з очільником області.

Сам Олексій Гіренко коментує це так:

«Стосовно відсутності реакції можновладців ЗОДА на наше колективне звернення від представників ініціативної групи, що було зареєстровано в канцелярії ЗОДА ще в середині минулого місяця, ми, все ж таки, не втрачаємо оптимізму бо, все ж таки, є певні намагання голови ЗОДА почути нашу позицію.

Так, наприклад, 18.10.19 одній з учасниць групи з-поміж ошуканих покупців, зателефонували з ЗОДА та повідомили, що 19.10.19 в кабінеті голови ЗОДА має відбутися зустріч з нами та Петром Сабашуком, як представником забудовника. Крім того, і нас запросили на зустріч. На жаль, близько 9-ї нам вже повідомили, що зустріч на сьогодні скасовується, але ми все одно не втрачаємо надії на зустріч з головою ЗОДА, та сподіваємось, що це не ігнорування проблем ошуканих покупців, а лише завантаженість у графіку очільника області більш важливими справами, ніж доля будівництва 3-ох багатоквартирних будинків та їх покупців».

Враховуючи той факт, що зустріч призначається день у день, і люди змінюють свої плани для зустрічі з очільником області, дехто ігнорує намагання містян скоригувати свій графік для розв'язання злободенного питання. Однак, це може зачекати…

Ймовірно, що високопосадовцям, які мають мільйонні статки та багато нерухомості, не зрозуміти людей, котрі залишились з боргами та без житла.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі