Риба птахові не товариш: у Запоріжжі взялися за керівника Держрибагенства

Риба птахові не товариш: у Запоріжжі взялися за керівника Держрибагенства

У Запорізькій обласній адміністрації під патронатом губернатора, відбулась нарада з питань протидії незаконній ловлі риби - браконьєрства. До голови рибоохоронного патруля Дмитра Чайки, виникло багато «слизьких» запитань.

На зібрані були представники правоохоронних, контролюючих органів та громадські активісти. Розглядалось питання щодо занедбання водних ресурсів Запоріжжі та області. Пан губернатор - Віталій Туринок, залишився дуже невдоволеним ситуацією із браконьєрством на водоймах.

Під носом очільника області, крутиться «крупна риба» вказали активісти, маючи на увазі голову рибоохоронного патруля Дмитра Чайку, згадуючи йому колишні гріхи.

Наприклад:  подія, яка викликала суспільний резонанс у 2018 році. У той день голова Управління агентства рибного господарства у Запорізькій області Дмитро Чайка в компанії двох співробітників Управління захисту економіки в Запорізькій області Павла Саварца і Павла Юшкова відзначали отримання нових катерів. Під час катання на великій швидкості за борт плавзасобу випали Дмитро Чайка і очільник один з відділів Павло Саварець, який при падінні потрапив під гвинти, був порубаний та від отриманих травм втратив свідомість і пішов під воду. Тіло Павла знайшли через кілька годин.Сам Чайка залишився живий і у важкому стані був доставлений в лікарню.

Також згадали, що співробітники Держрибагентства та Держлісгоспу на території «Великий Луг» у заповідній зоні контролюють незаконний вилов риби. Там її водиться надзвичайно велика кількість, риба нереститься у плавнях 13 островів. Таким чином, посадовці круглий рік, начебто, охороняють рибу від сторонніх браконьєрів. Але скидається на те, що завжди раді «званим гостям», які за попередньою домовленістю безперешкодно ловлять у заповіднику рибу. Неодноразово повідомлялось, що Дмитро Чайка співпрацює з місцевими браконьєрами й збирає з них гроші. Йдеться про те, що з кожного рибальського човна посадові особи рибагентства отримують по 2-2,5 тис. гривень за те, що дозволяють здійснювати нелегальний вилов риби.

Якщо стара установа займалась переважно «кришуванням» браконьєрів та поборами з рибалок, то рибоохоронний патруль як правоохоронна інституція фактично узурпувала контроль в сфері рибогосподарської діяльності на території регіону.

Так, 12 вересня 2018 року Дмитро Чайка одноосібно видає регуляторний акт – наказ № 116 «Про визначення рибогосподарських водних об’єктів (їх ділянок) для здійснення любительського рибальства в межах діяльності управління», що містить норму щодо заборони промислового рибальства на водоймах та їх ділянках. Таким чином Чайка значно звужує права суб’єктів господарювання по відношенню до чинних регуляторних актів.

8 лютого 2019 року Чайка видає відразу ще два регуляторних акти, а саме, наказ № 35 «Про розподіл знарядь добування (вилову) між користувачами водних біоресурсів на Каховському водосховищі» та наказ №36  «Про розподіл знарядь добування (вилову) між користувачами водних біоресурсів на Дніпровському водосховищі в межах Запорізької області». Цими наказами, як стверджують фахівці, очільник обласного рибоохоронного патруля здійснив розподіл промислових знарядь лову між користувачами водних біоресурсів Запорізької області  з грубим порушенням чинних нормативно-правових актів. В результаті було протиправно заборонено використання на промислі 103 промислових човнів.

Наша редакція повідомляла, що Дмитро Чайка отримав посаду голови Управління завдяки товариським стосункам матері із колишнім головою Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля. Цей факт також розглядався на засіданні. 

Однак, всі ці заяви активістів, Чайка заперечував, каже рибацьких сіток не має, гроші за «кришування» не бере і взагалі відомство може похизуватися тим, що побороло браконьєрство.

Однак, один з присутніх активістів запропонував Чайці поїхати зараз на воду і подивитися на рибацькі сітки. Чому квот на вилов ще немає, а сітки є? Цю ідею підтримав і глава ОДА Віталій Турінок, додавши лише, що свій телефон Чайка повинен залишити на столі, щоб не мав змоги, «кому потрібно» повідомити про незаплановану перевірку, але Дмитро Чайка сказав, що не «готовий».

За підсумками засідання було вирішено провести всебічну перевірку діяльності запорізького рибоохоронного патруля і його керівництва.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі