Річкове сполучення у Запоріжжі, як альтернатива заторам на ДніпроГЕСі: подробиці

Річкове сполучення у Запоріжжі, як альтернатива заторам на ДніпроГЕСі: подробиці

28 серпня о 06:50 відбудеться перший рейс з Правого берега на Лівобережжя міста. До кінця ремонтних робіт на ДніпроГЕСі судна курсуватимуть за розкладом.

Сьогодні, 27 серпня, в  мерії пройшла прес-конференція з нагоди відкриття річкового сполучення між Правим та Лівим берегами Запоріжжя – нагадаємо, катери почнуть курсувати Дніпром з 28 серпня. Сполучення налагоджене у рамках ремонтних робіт на автопереїзді ДніпроГЕСу з метою допомогти запоріжанам вчасно діставатися місця призначення, а не годинами стояти у велетенських заторах. Користування катерним транспортом для містян буде безкоштовним – усі витрати бере на себе міський бюджет.

Журналісти видання "Факти Запоріжжя" відвідали конференцію та послухали очільника "Управління з питань транспортного забезпечення та зв'язку" Запорізької міської ради Олександра Власюка.

Чиновник вказав, що наразі річкова інфраструктура готова для обслуговування рейсів між берегами річки. Зокрема, більше зусиль довелося докласти на Правобережжі. 

"Відновлено причал Правобережний, який знаходився у занедбаному стані – його відремонтували та привели в естетичний вид. Правобережний причал розташований біля камерного мосту на Правобережному пляжі, зупинка на пересіченні вул. Вінтера та вул. Плотинної. Відновлювали причал упродовж чотирьох днів, коли були вихідні та свята. Вчора (26 серпня – ред.) провели навіть вже пробний підхід судна до причалу, все відпрацювали. Також було досягнуто домовленості з "Адміністрацією річкових портів" щодо впровадження додаткових рейсів вранці з Правого берега на Лівий, ввечері – у зворотному напрямку".

Рейс буде поки що один вранці та один ввечері. Але якщо пасажирів буде дуже багато, то на такий випадок до використання готове ще одне судно.

"Одне судно може перевозити до 200 пасажирів. Це дуже велика цифра, але якщо буде попит у містян, запровадимо другий рейс, залучимо у ньому ще одне судно", – розповів пан Власюк.

Додав, що розміщувати пасажирів будуть виключно на сидячих місцях, ніяких перевантажень на теплоході не буде, а велика кількість місць дозволить пересуватися Дніпром з відносним комфортом.

Також очільник Управління транспорту не оминув увагою графік перевезень.

"Перший рейс відбудеться завтра, о 06:50, з Правого берега до річкового порту, до Річпорту він прибуває о 07:10; буде працювати одне судно, надалі кожен ранок воно буде відходити від Річпорту о 06:20, прибувати на Правобережжя о 06:40:, відправлятися о 06:50 та прибувати у 07:10. І ввечері, о 17:30, з причалу Річкового порту відправиться рейс до Правого берега, який прибуде туди о 17:50. О 18:00 він відправиться на Лівобережжя, куди прибуде о 18:20. У випадку гарних погодних умов, проїзд буде займати десь 10 хвилин, але у графіку ми заклали 30 хвилин – 10 на посадку, 10 на рейс та 10 на вихід пасажирів з судна.", – вказав Власюк.

Він також підкреслив, що надалі планується зробити такі рейси на постійній основі, наразі мерія веде перемовини із приватними перевізниками. В ідеальному варіанті катерні перевезення стануть ще однією можливістю для містян потрапити з Правого берега на Лівий, та навпаки. Наразі для перевезень залучать теплоходи "АРП" ОМ-29 та "Римський-Корсаков". Через це довелося на одну годину раніше змістити звичайні рейси кораблів, які розвозять дачників верхнім б'єфом Дніпра.

Теплоход "Римський-Корсаков". Фото: TV5

До речі, до причалів містян буде підвозити міський транспорт.

"Електротранс" забезпечить підвіз до місць відправлення та відправку пасажирів від точок призначення. Тролейбусні маршрути №3, №8, №11 та №17 вранці будуть під'їжджати до порту та забирати запоріжців з катера, а ввечері за пів години до рейсу усі охочі будуть доправлятися до порту. Якщо буде попит, розглянемо питання залучення приватних перевізників (маршрутних таксі – ред.) до справи підвезення містян до причалів", – пообіцяв Власюк.

Журналісти видання "Факти Запоріжжя" обов'язково відвідають завтрашній рейс о 06:50 та зроблять тест-драйв. Цікаво, наскільки обіцянки міської влади відповідають реаліям? Чекайте нового репортажу!

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі