Роботи витіснять людей: близько 120 млн працівників потребують передпідготовки

Роботи витіснять людей: близько 120 млн працівників потребують передпідготовки

Наприклад, тепер співробітники можуть ліпше переходити з одного підрозділу компанії в інше, і навіть, в офіси в інших країнах, оскільки на перше місце вийшли soft skills.

Роботодавці у всьому світі відзначають гостру нестачу талантів під впливом штучного інтелекту, називаючи її однією з найбільших загроз для їхнього бізнесу, про це повідомляє Bloomberg.

За підрахунками IBM, співробітникам потрібно мінімум 36 днів на проходження курсів профперепідготовки. У 2014 році такі заняття тривали три дні.

Більшість навичок носять або поведінковий характер (наприклад, робота в команді і переговори), або технічний характер (робота з big data). При цьому технічним навичкам завдяки їхній структурованості можна навчити машини, а поведінкові залишаються прерогативою людей.

Поведінковими навичками, або soft skills, експерт IBM називає в тому числі спілкування в колективі, креативність, етичність і емпатію. Їх особливість в тому,  щоб їх розвинути, потрібно власний досвід, а не структуровані програми навчання.

Роботодавці закликають співробітників приділяти більше уваги саме soft skills. Водночас керівники компаній відзначають, що сучасні працівники повинні освоїти деякі технічні навички, зокрема кодинг. Причому незалежно від їх спеціальності.

Всупереч тому, що заміна людей роботами, багатьом вбачається як апокаліптична картина - це не зовсім так. ШІ також створює нові робочі місця, яких не було раніше, додають аналітики.

Наприклад, тепер співробітники можуть ліпше переходити з одного підрозділу компанії в інше, і навіть, в офіси в інших країнах, оскільки на перше місце вийшли soft skills.

За даними IBM, в результаті автоматизації близько 50,3 млн китайських працівників потребують перепідготовки протягом наступних трьох років, 11,5 млн - з США, 7,2 млн - з Бразилії, 4,9 млн - з Японії, 2,9 млн - з Німеччини.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі