Роздачею медичних масок у Запоріжжі займаються активісти ГО «Справжні дії»

Роздачею медичних масок у Запоріжжі займаються активісти ГО «Справжні дії»

Пандемія COVID-19 стрімко поширюється в Україні. Низка аптек зустрічають покупців оголошеннями про те, що масок у продажу немає. У такій ситуації людям необхідно самоорганізовуватися і допомагати один одному. З суспільно корисною ініціативою виступила Громадська організація «Справжні дії», організувавши роздачу масок для запоріжан. Активісти підтримали ініціативу і приєдналися, як волонтери на закупку й роздачу засобів захисту.

«Сьогодні ми тут тому, що Запоріжжя - наш дім, тут живуть наші сім'ї, наші друзі. Зранку ми почали роздавати маски та памятки місцевим жителям, громадянам, які перебувають в зоні ризику. Ми закликаємо містян залишатися вдома та не покидати будинки без особливої потреби», - зазначає голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

Довгий час українці отримували максимально суперечливу інформацію про ситуацію з COVID-19 в країні. Для багатьох людей, зокрема, груп ризику, це могло стати приводом ставитися до проблеми надто легковажно.

Протягом березня, особливо в першій половині місяця, лише в поодиноких громадських установах вивішувалися пам'ятки про заходи обережності (соціальна дистанція). Зараз ситуація нехай із запізненням, але змінилася. При цьому кількість офіційно підтверджених хворих коронавірусною інфекцією вже перевалило за тисячу, більше десятка людей померло.

Маски в аптеках і респіратори в будівельних магазинах стали ледве не дефіцитним товаром, а ціни на них виросли в рази. Ситуація «допоможи собі сам». Але допомогти можна не тільки собі, а й іншим.

Роздати маску - не важко. Але важливо ще й розуміти, для чого вона потрібна. У різних джерелах зустрічаються протилежні думки на цей рахунок - що маски потрібні тільки хворим, що вони не допоможуть уберегтися від інфекції, і т.п. Вивчивши поради медиків з різних країн, які лікують пацієнтів з COVID-19, ми виділили найважливіші, на наш погляд, рекомендації, і підготували пам'ятку з ними:

Чому важливо носити маску під час пандемії COVID-19?

- Основний спосіб передачі коронавірусної інфекції - через руки. Самі того не помічаючи, ми постійно торкаємося до свого обличчя. Вірус може потрапити на руки, коли ви торкаєтеся до будь-яких поверхонь в громадських місцях (поручні в транспорті, ручки дверей і т.д.). Носіння маски - це профілактичний захід, вона постійно нагадує нам, що на вулиці обличчя чіпати НЕ МОЖНА.

- За статистикою, до 80% людей можуть переносити коронавірусну інфекцію в легкій формі - як сезонну застуду. Ви можете навіть не знати, що захворіли, але вже уявляєте загрозу для тих, хто потрапляє в групу ризику - люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями. Одягаючи маску, подумайте про своїх близьких - вам, адже не хочеться, щоб їх заразив хтось зовні здоровий. Ви теж допоможете не заразитися іншим. Нехай заразними будуть тільки ДОБРО і ТУРБОТА ПРО ОТОЧУЮЧИХ!

- Застосування маски, спільно з іншими заходами профілактики (часте миття або обробка деззасобами рук, соціальна дистанція) не дозволяють інфекції поширюватися стрімко. Близько 20% людей, у яких захворювання протікатиме в середній і важкій формі, знадобиться госпіталізація. Медична система може не витримати такої кількості пацієнтів ОДНОЧАСНО. Лікарям доведеться вирішувати, кого рятувати - це дуже страшний вибір. Допоможімо лікарям!

Подібну пам'ятку разом з масками сьогодні роздавали й активісти «Справжніх дій».

Ініціативу тепло зустріли жителі міста. Запоріжани просили маски для себе й своїх близьких. Попри сьогоднішні реалії, містяни з усією доброзичливістю бажали активістам здоров’я та дякували за такі приємності.

Волонтери закликали всіх піклуватися про свою безпеку та безпеку оточуючих.

«Ми, в свою чергу, продовжимо роздавати необхідні засоби спецзахисту й будемо вітати нових волонтерів». – підсумовує пані Салтан.

Якщо ви маєте бажання доєднатися до добрих справ, можете надати допомогу, або знаєте де придбати відповідні товари, зв’яжіться з представниками організації, щоб захистити своє рідне місто у скрутні часи.

Свої ідеї та пропозиції надсилайте:

- на сторінку у Фейсбук ГО;

- на електрону пошту;

- телеграм-канал для обговорення "Волонтери Запоріжжя";

- телефонуйте Анна 097950 3905, 066 007 2930, 096 693 6908 (телефонувати з 9:00 до 18:00), або пишіть на Viber, WatsApp, Telegram.

Реквізити для грошових переводів: Благодійна організація Благодійний фонд "Справжні дії" ЄДРПОУ 42793729 п/р UA 68 313399 00000 260050 55751443 в АТ КБ "ПриватБанк" МФО 313399.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі