Розслідування триває: у Запорізькій області держпідприємство влаштувало штучне банкрутство

Розслідування триває: у Запорізькій області держпідприємство влаштувало штучне банкрутство

Запорізька фірма "Агротехпостач" вже протягом півтора року продовжує фігурувати у слідстві щодо фіктивних боргів. 

Про це повідомили у запорізькому центрі розслідувань з посиланням на реєстрі судових рішень.

Зазначається, що відповідне слідство розпочали після виправдання ліквідатора, якого обвинувачували у хабарництві. Суд дозволив подовжити розслідування на пів року.

Отримавши доступ до документів, правоохоронці виявили, що фірма не має угод на фіктивні послуги. Як повідомили управлінці ДП РТСЦС "Агротехпостач" та співробітники фірми "Компанія "Альока", відповідні документи знищили у зв'язку з завершенням строку їх зберігання. Ця обставина змусила подовжити тривалість розслідування.

Варто зазначити, що в 2008 році ДП "Регіональний торгово-сервісний центр сільгоспмашин "Агротехпостач", фірма "Компанія "Альока" та ФОП уклали угоду на виконання послуг для держпідприємства протягом п'яти років. Мова йшла про бухгалтерський облік, юридичне обслуговування та використання службового транспорту. Однак, вже тоді підприємство знаходилось на стадії санації (система заходів, які здійснюються для запобігання банкрутства і фінансового оздоровлення за допомогою держави і крупних банків). 

 

Згодом підприємець передав право на вимагання виплат "Компанії "Альока", яка, в свою чергу, через суд стягнула з підприємства 523,4 тис. грн.

У прокуратурі зазначають, що відповідні послуги були фіктивними і фактично не надавались. Борг підприємства перед фірмою був створений штучно для того, щоб вона отримала контроль над процесом банкрутства "Агротехпостача". У 2014 році держпідприємство визнали банкрутом, відкривши ліквідаційну процедуру. Керівником санації та банкрутства був Валерій Свєшніков.

Натомість, власником фірми "Компанія "Альока" є Днеис Журавльов, а директором - Роман Булашенко. Перший балотувався до Кам'янсько-Дніпровської районної ради ще в 2015 році,а другий - до Запорізької обласної ради.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі