Рятувати запоріжан від амброзії будуть небезпечним препаратом, чи не будуть зовсім?

Рятувати запоріжан від амброзії будуть небезпечним препаратом, чи не будуть зовсім?

Чим ближче до місцевих виборів, тим нахабніші схеми освоєння бюджетних коштів використовує міська влада. Ми вже згадували про багатомільйонну компенсацію за проїзд пільговиків в електротранспорті та автобусах підприємства «Запоріжелектротранс», які виплачуються з міського бюджету. Також не варто забувати про тендери на закупівлю харчування у дошкільні заклади.

До цього списку додаємо програму боротьби з карантинними рослинами, розрахована на 2016-2025 роки. Як ми повідомляли, у 2020 році на ліквідацію амброзії заплановано витратити 9,5 млн грн. Сьогодні ми вирішили детально проаналізувати тендери і дізнатись «хто» і «чим» буде рятувати містян від амброзії.

На сьогодні три районні адміністрації визначились з підрядником. У Вознесенівському, Олександрівському та Заводському районі боротися з амброзією буде ТОВ «Запоріжжя комунальне», освоївши таким чином 1 млн 43 тис. грн.

У наданій тендерній документації ТОВ «Запоріжжя комунальне» зазначає, що у роботі використовуватиме засіб «Амбромаг». Засіб нібито випускає  фірма «ТЕК «CDI», яку пов’язують  з «обнальними» схемами, повідомляють наші джерела. На сьогодні вона має двадцять кримінальних справ з податковим боргом тільки по ПДВ на суму 244 тис. грн. Тобто, схоже, що по програмі боротьби з карантинними рослинами хімічним методом ніхто нічого не планує знищувати. Очевидно, випишуть фіктивні накладні,  за прикриття райони отримають 35% відкату, а решта суми піде новому «смотрящему за районами».

Слід зауважити, що препарат амбромаг показав свою неефективність у трьох областях України, про це свідчить низка публікацій у ЗМІ:

Серед наданих документів натрапляємо на висновок щодо ефективності засобу, його впливу на тварин, ґрунт. Цікаво, що дослідження проводили не у спеціалізованій установі, а фірма-виробник провела власними силами. Фірма зі статутним капіталом у тисячу гривень, має потужності та спеціалістів, які можуть провести подібні дослідження. Як гадаєте, виробник може видати висновок, що його препарат неефективний?

Єдине, що  виробник надає – це висновок санітарно-епідеміологічної експертизи. 

Та разом з тим, у переліку дійсних висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи, виданих Держпродспоживслужбою м. Київ за червень 2017 року висновок ТОВ «ТЕК «СДІ» відсутній, що підтверджує лист від Держспоживслужби.

До чого може призвести використання неперевіреного препарату? Як min, він не спрацює. Це амбромаг вже показав. Як maх, Запоріжжя та його мешканці можуть отримати опіки в парках та зелених зонах.  

Стосовно Космічного району, то з карантинною рослиною боротиметься ТОВ «Еко вік плюс», отримавши за це 350 тис. грн. У тендерній документації не зазначено засіб, яким проводитимуть обробку рослин. Однак, цікавим виявився факт, що директором ТОВ «Еко вік плюс» та ТОВ «Запоріжжя комунальне» є одна особа –  Моргунова Наталія Володимирівна. Крім того, у лютому цього року власником цього підприємства був Дмитро Лобода. Зазначимо, ТОВ «Запоріжжя комунальне»  знаходяться у власності Дмитра Лободи (власника ТП «Ломбард Мидас», ТОВ «Запоріжинірінг» ТОВ «Благоустрій Запоріжжя»), який був координатором схем Євгена Анісімова за часів «золотого офісу».

 Тож можна припустити, що роботи проводитимуть тим же засобом – з невизначеною ефективністю та відсутністю сертифікатів якості.

Схоже, що міська влада знайшла чудовий спосіб поповнити бюджет, але не міський, а власний бюджет виборів. Людина, освоює кілька мільйонів гривень на боротьбі з амброзією, натомість допомагає «друзям» підготуватись до виборів – усі задоволені! Окрім містян, які страждатимуть від алергії.

Програму по боротьбі з карантинними рослинами зривають, а алергіки після короновіруса, так і не зможуть зняти маски. Та з послабленим імунітетом увійдуть в період  полінозу на амброзію.

Далі буде…

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі