СБУ закрила кримінальне провадження щодо запорізьких посадовців

СБУ закрила кримінальне провадження щодо запорізьких посадовців

Служба безпеки України Запорізької області закрила справу про державну зраду посадовцями Запорізької облдержадміністрації та КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” під час закупівлі у ТОВ “Біосенс” лінійного прискорювача вартістю 64,85 млн грн.

У вересні 2018 року “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” провів торги на закупівлю сучасного лінійного прискорювача. У тендері брали участь  американська “Varian” (дистриб’ютор ТОВ “Протек Солюшнз”) і шведська “Elekta” (постачальник ТОВ “Біосенс”). Очікувана вартість становила 85,00 млн грн, яку посадовці намагалися виділити із бюджетних коштів, але під час аукціону ціна впала до 64,85 млн грн. Торги виграла фірма “Біосенс” зі шведським обладнанням.

Після цього спецслужба, майже через рік, починає розслідувати справу, у якій фігурують місцеві журналісти, лікарі та навіть більше — посольство Швеції в Україні, яке допомагає шведській компанії виходити на український ринок та фінансує поїздки лікарів до  Швеції для ознайомлення з роботою медичного обладнання

Слідчі стверджували, що ця закупівля могла підірвати економічну безпеку країни "в умовах військової агресії на сході України", а чиновники "нагріли руки" на 10,7 мільйона гривень., адже вартійсть придбаного  лінійного прискорювача, з урахуванням митного очищення становила – 48,5 мільйонів гривень.

Також добавили, що будівництво приміщення для монтажу та використання обладнання не розпочато, тому прискорювач знаходиться на складі у лікарні, в умовах що можуть призвести до його псування.

Відкриття справи про закупівлю прискорювача збіглося з відсутністю керівника в запорізькому управлінні СБУ. Ще 1 серпня президент звільнив попереднього начальника Олександра Хілька. Новообраним начальником став - Борис Безрукий, який до повноважень приступив з 11 вересня.

За день до його призначення у звіті голові СБУ Івану Баканову слідчі доводили, що справа про держраду в Запоріжжі обґрунтована, але після призначення Безрукий домігся, що 19 вересня слідчі СБУ закрили справи про державну зраду у зв’язку з відсутністю складу злочину. А розслідування про розтрату та розкрадання майна вже не підслідній спецслужбі – цим займається місцева поліція.

Джерело BBC News Україна 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі