Чого мешканцям Запорізького регіону боятися більше коронавірусу чи туберкульозу?

Чого мешканцям Запорізького регіону боятися більше коронавірусу чи туберкульозу?

На електронному сайті петицій президента з'явилося звернення щодо недопущення руйнування фтизіатричної галузі України.

Автором петиції виступає голова Правління БО «Фундація «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко, у своєму звернені зазначає, що з 1 квітня 2020 року протитуберкульозні заклади переходять на умови контракту  з Національною службою здоров'я України. Протитуберкульозні заклади претендують на пакет послуг «Лікування дорослих та дітей із туберкульозом», але ця система не відповідає тим проблемам, що наразі склалися в країні.

«До цього заклади ретельно готувалися: автономізувалися, уклали угоди з представниками МІС, завершують реєстрацію медичних працівників у Електронній системі охорони здоров’я. Але за попередніми даними, продекламованими НСЗУ, фінансування протитуберкульозної служби в середньому складає 20% від фінансування у 2018-2019 роках. Ця ситуація призведе до руйнації служби та масового вивільнення кваліфікованих фахівців, а решта будуть отримувати мінімальну заробітну плату при умові збільшення об’ємів їх роботи»,- йдеться у зверненні.

Крім цього автор підтримує відкриті листи керівників протитуберкульозних закладів регіонів, де зазначається, що Україна на другому місці у світі за поширеністю туберкульозу з широкою лікарською стійкістю, і входить до десяти країн світу з найвищим показником мультирезистентного туберкульозу зі смертністю 10 осіб у день.

Петиції вже підтримали 22 581 особа із 25 000 потрібних.

У Запоріжжі теж не спокійно, адже у місті закриються три з чотирьох нині чинних протитуберкульозних амбулаторій. Відповідне рішення, в рамках реалізації медичної реформи, прийняла Запорізька обласна рада. Через два тижні повністю припинять роботу Шевченківська, Вознесенівська та Олександрівська протитуберкульозні амбулаторії. Співробітників цих медустанов уже попередили про масове скорочення. Воно торкнеться близько 80% обслуговчого та медичного персоналу - близько 120 осіб. На все місто планується залишити лише 12 кваліфікованих фтизіатрів і приблизно стільки ж медсестер. Решті вже зараз пропонується шукати нове місце роботи поза медициною, або перекваліфікуватися в сімейного лікаря. "Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій" ЗОР, який збудований за грантові кошти також припиняє свою діяльність.

Депутат Запорізької обласної ради Сергій Знаменський повідомляє, що 27 лютого на черговій сесії була внесена пропозиція, виділити 5 мільйонів гривень з резервного фонду губернатора Віталія Туринка, на підтримку дитячого протитуберкульозного санаторію у Шевченківському районі. Однак, цю ініціативу підтримали тільки 15 депутатів.

«Три найбільші фракції в облраді - «Опозиційний блок» (був зареєстрований 21 осіб), «Солідарність» (13 осіб), і «Наш край» (8 осіб) не дали жодного голосу на підтримку даної пропозиції. Хоча, як видно, їх голосів цілком вистачило б. Таким чином, вони санкціонували закриття дитячого протитуберкульозного санаторію. Очевидно, депутати від цих партій вважають, що стан справ з туберкульозом в Запорізькій області - в повному порядку»,- зазначає депутат.

Однак, як зазначає інший депутат облради Василь Хвостак, були прийняті беззаперечні рішення по реструктуризуванню комунальних спеціалізованих протитуберкульозних установ в єдину структуру - комунальне некомерційне підприємство «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр»:

"Перетворення КУ, об'єднаних з центром, в структурні підрозділи центру; працевлаштування частини персоналу, звільненого в ході реструктуризації лікувальних установ  і багато іншого забезпечує збереження фтизіатричної служби в області.Якщо запобіжні заходи не виконуються, то рішення об'єднати, стало фактично рішенням ліквідувати" - йдеться у коментарі.

Голова Запорізької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Ірина Бальченко, з відповідною проблемою звернулася до нардепа Сергія Мінька, зазначивши, що загалом по області зачинять 8 спеціалізованих медичних закладів, залишать тільки один «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер», у якому, також планується скоротити місця для пацієнтів.

За даними МОЗ України за 2019 рік, Запорізька область посідає перше місце в Україні за рівнем поширення дитячого туберкульозу і входить в першу п'ятірку щодо поширення захворювання серед дорослого населення. Найбільше зростання спостерігається в місті Запоріжжя. У 2018 році в обласному центрі було виявлено тисяча вісімсот двадцять чотири хворих на туберкульоз.

Вже через два тижні хворі на цей недуг, серед яких, є особи з відкритою формою туберкульозу вийдуть у міста регіону, але чому представники влади на всіх рівнях, не звертають уваги на не менш важливу проблему, аніж коронавірус - невідомо.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі