Що не так із членами новоствореної партії Володимира Буряка?

Що не так із членами новоствореної партії Володимира Буряка?

Наприкінці 2015 року у Києві було офіційно зареєстровано партію "Єднання". Вже у січні поточного року Володимир Буряк на одній із сесій міськради заявив про свій намір повторно балотуватися, попередньо змінивши її назву. Однак, варто детально зупинитися на кожному з кандидатів новоствореної партії.

"Партія Володимира Буряка "Єднання", згідно з даними НАЗК, не отримувала фінансування за весь період свого існування. А заяву про повторне балотування Володимира Буряка зробили у газеті "Запорізька Січ", випустивши безкоштовний номер видання.

Як повідомили активісти громадського руху "Чесно", очільником партії став Олександр Коваленко - головний редактор телеканалу "Z". Наразі він веде власну програму на міському телеканалі. До цього він невдало балотувався до Верховної Ради від "Опозиційного блоку" та до міської ради від "Нової політики".

Його заступником у партії став Андрій П'ятницький - помічник міського голови. Натомість, першим заступником голови фракції зареєстрований Геннадій Наумов, який очолив депутатську міжфракційну групу у міськраді.

 

Наразі міжфракційна депутатська група Володимира Буряка “Єднання” налічує 15 депутатів, з яких восьмеро - прогульники, четверо - кандидати на відкликання, троє - фігуранти антикорупційних розслідувань та восьмеро - гречкосії.

Одним із кандидатів на відкликання став очільник нової депутатської групи Геннадій Наумов. П'ять років тому він балотувався від фракції УКРОП, а 2018-го вийшов із партії в міськраді. Наразі обранець претендує на відкликання, адже протягом трьох років каденції пропускав понад 50% засідань постійної комісії з питань освіти й культури, членом якої він зареєстрований.

Заступником очільника депутатської групи став Олег Корольов - голова міської організації партії "Самопоміч". На минулих місцевих виборах він став депутатом від зазначеної фракції. Крім того, під час виборів міського голови політрада "Самопомочі" підтримала не Володимира Буряка, а Миколу Фролова.

Кандидатами на відкликання виявилося ще троє депутатів - Руслан Ярошенко (депутат партії "Укроп", який пропустив понад половину засідань екологічної комісії), Олена Галкіна (депутатка "Об'єднання "Самопоміч" і заступниця директора Департаменті освіти й науки міськради, яка пропустила 52% засідань комісії), Геннадій Старцев (депутат партії "УКРОП", який пропустив не менше 94% засідань постійної комісії з питань охорони здоров’я).

Ще 8 депутатів із групи пропустили 25-50% засідань сесій чи комісій.

Одним із фігурантів антикорупційних розслідувань, який є частиною депутатської групи, є Михайло Прасол (депутат від партії "УКРОП"). Він не задекларував борг на 94 мільйони гривень. Постановою від 17 червня 2020 року кримінальне провадження було закрите у зв’язку із закінченням строку притягнення особи до кримінальної відповідальності. Раніше депутат негативно відгукувався про мера та “Опозиційний блок”, називаючи їх “донецькою мафією”. А тепер він став одним із соратників Володимира Буряка.

Михайло Прасол вже активно рекламує себе на білбордах, яких у місті розміщено вже понад шість одиниць.

Натомість, Геннадій Старцев вчасно не подав декларацію, внаслідок чого також став фігурантом антикорупційного розслідування.

У свою чергу, Володимир Полухін (депутат від фракції "Опозиційний блок") став фігурантом антикорупційного розслідування: він повідомив на сайті НАЗК про отримання 200 тис. грн від продажу нерухомості з порушенням десятиденного строку, за що був оштрафований на 1700 грн. 

Серед потенційних кандидатів від партії “Єднання” також помічено 8 гречкосіїв, тобто тих, хто намагається вплинути на волевиявлення виборців.

У травні поточного року "гречкосіяли" Корольов, Наумов, Прасол, Сірий і Коломоєць. Вказані депутати передати до Департаменту охорони здоров’я понад тисячу захисних масок-екранів для обличчя від групи “Єднання”.

 

До лав гречкосіїв також потрапив Олександр Ніколаєнко (“Опозиційний блок”, голова Вознесенівської райадміністрації).  Він дарував вихованцям дитсадка солодощі, а іншому дитячому садочку передав сертифікат на 15 тисяч гривень.

Ніна Гурська (“Опозиційний блок”) подарувала дитячому садку ноутбук та БФП. Натомість, Володимир Полухін ("Опозиційний блок") також "гречкосіяв" разом зі своїми колегами з партії. Вони вітали подарунками ветеранів Другої світової війни. 

Міжфракційна депутатська група “Єднання” була створена і в Запорізькій облраді на чолі з Олексієм Бєліковим ("Опозиційний блок"). Загалом група налічує п’ять депутатів.

Один із учасників фракції Олег Ільїн став фігурантом антикорупційного розслідування. Він надав 48,5 тис. грн матеріальної допомоги з обласної програми “Назустріч людям” громадянці, яка була дружиною його колеги з фракції Дмитра Зотова. 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі