"Щоб не втратити зв’язок із собою, я пишу свої цілі та пріоритети", - інтерв'ю з громадською діячкою Ганною Островерхою

'Щоб не втратити зв’язок із собою, я пишу свої цілі та пріоритети', - інтерв'ю з громадською діячкою Ганною Островерхою

"У душі мені завжди 18".

Існує думка, що Запоріжжя — таке собі консервативне індустріальне місто пострадянського зразка. Що воно аж ніяке не яскраве, прісне і нудне. Мета даного спецпроекту переконати вас у зворотному. Щоразу ми будемо знайомити вас із запоріжцями, які своєю життєвою позицією розвіюють геть ці кліше.

Справжнє Запоріжжя - це зовсім не вулиці, проспекти, будівлі — а люди, які тут живуть. Ми доведемо, що ми непересічне, цікаве і неймовірно талановите місто. В центрі відвертої розмови –  Ганна Островерха

Досьє: 26 років. Народилась і виросла у Запоріжжі. Отримала вищу освіту за спеціальністю українська мова та література у Запорізькому національному університеті.

Ганна займається громадською діяльністю ще з перших курсів університету (2010-2011 роки). Дівчині завжди хотілося бути корисною і щось змінювати, адже ніхто за неї цього не зробить. Протягом тривалого часу Ганна була членом багатьох організацій і просто займалася волонтерством. Наразі дівчина має два проєкти – Ukraїner та GG Weekends.

Ukraїner – це мультимедійний громадсько-культурний проєкт про Україну. Його учасники розповідають і показують, що українцям є чим пишатися, а також розкривають історії людей, які займаються улюбленою справою і покращують світ навколо себе. Для цього проєкту Ганна вже понад два роки пише історії та створює інфоролики.

GG Weekends – загальноосвітній проєкт для дівчат підліткового віку. Члени команди влаштовують освітні, спортивні, творчі івенти для дівчат, аби вони могли розвиватися у різних напрямах. Місія учасників проєкту – показати дівчатам, що  вони можуть все, особливо – змінити світ.

Всередині Ганни ми помітили вогник, який прагне дати світло усій планеті. Тож наші журналісти віришили познайомитися з активісткою ближче.

- Як народилась ідея створити GG Weekends? Чому саме такий формат?

- Ідея створити GG Weekends прийшла Світлані Левченко. Вона зробила публікацію в Instagram про створення проєкту, який має на меті допомогти дівчатам зруйнувати стереотипи, і запрошення приєднатися до нього. Ми вирішили, що формат зустрічей вихідного дня – найбільш вдалий, оскільки він достатньо динамічний. Дівчата приходять на захід, отримують багато нових знань, та не встигають при цьому сумувати чи втомлюватися. У майбутньому ми плануємо експериментувати з форматами, звичайно, але невеликі зустрічі на вихідних все одно вважаємо найкориснішими.

- Сучасний фемінізм – достойна ідеологія чи «хайп»?

- Фемінізм у сучасному соціумі – дуже важливих рух. Не варто забувати про те, що права нам не дали, ми їх вибороли. Але допоки між гендерами не стоятиме знак рівності, про припинення руху не можна казати. Залишилося ще досить багато невирішених проблем. Наприклад, скляна стеля у кар’єрі чи небажання роботодавця брати тебе на роботу, тому що ти потенційно підеш у декрет. Просто варто пам’ятати, що фемінізм – це не рух проти чоловіків, яких треба винищувати. Це про взаємоповагу, підтримку та віру в себе.

- Які новомодні тренди ти вважаєш найнепотрібнішими?

- Мабуть, це швидке поглинання інформації. Ми багато всього пізнаємо поверхнево, але не заглиблюємось у суть. Через це, мені здається, виникає непорозуміння і більше можливостей для маніпуляції.

- Розкажи про свою найяскравішу подорож.

- Найяскравіша подорож була в мене влітку. Це поїздка до Кракова. Дуже багато вражень отримала від місцевих барів, де грають у стилі джаз. Наприклад, в одному з таких закладів виступили молоді хлопці з Гамбурга, які приїхали до Польщі абсолютно спонтанно, а свого гітариста зустріли на вулицях Кракова.

- Чим ти волієш займатися у вільний час?

- Найчастіше я відвідую концерти або їжджу на фестивалі. Люблю пройтись по незнайомих місцях або почитати у спокійній атмосфері.

- У який момент ти була найбільш задоволена своїм життям?

- Було багато моментів, коли я була повністю задоволена «тут і зараз», але щоб бути задоволеною повністю життям – працюю над цим.

- Що допомагає тобі воратися з хвилюванням перед проведенням важливих заходів?

- Мені допомагає усвідомлення важливості того, що відбувається. Треба бути максимально зібраною, тому що в будь-який момент може статися «факап», а я повинна бути у стані його виправити, щоб інші навіть не помітили заминки.

- Як ти «перезавантажуєшся» у перервах від своєї діяльності?

- Вирушаю у мандрівку і фотографую на плівку. А ще висипаюся :)

- Твоя найулюбленіша книга.

- Найскладніше питання випускнику філологічного факультету. Нехай це буде «Мартин Іден» Джека Лондона. У ній глибока і трагічна історія творчої людини, яка залишалася чесною з собою, але світ брехні і вдавання все одно зламав її.  

І з дитинства полюбляю франшизу про Гаррі Поттера.

-Як не втратити зв’язок із собою?

- Щоб не втратити цей зв’язок, я пишу свої цілі, пріоритети, якісь правила. І в моменти, коли здається, що я гублюся, дивлюсь у свої записи. Можливо, не всі вони будуть актуальними, проте я знатиму, куди мені рухатися та що змінювати.

- На який вік ти себе відчуваєш?

- У душі мені завжди 18.

- Як ти досягаєш внутрішнього балансу?

- Слухаю свій внутрішній голос. Ставлю собі питання «Чому?». Якщо не знаходжу виразної відповіді, це означає, що не варто витрачати сили та час на неважливу справу.

- Який подарунок буде для тебе найприємнішим?

- Білет на концерт. І увага, тому що час – найцінніший людський ресурс.

- Ти полюбляєш концерти. Який музичний інструмент викликає у тебе найбільше захоплення?

- Мабуть, фортепіано, оскільки на ньому можна зіграти неймовірні мелодії.

- До якої епохи ти б хотіла потрапити?

- До епохи модернізму та античності, оскільки вони мені близькі духовно.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі