Схеми з вирубки дерев: причетні запорізькі посадовці

Схеми з вирубки дерев: причетні запорізькі посадовці

Сьогодні ми поговоримо про збереження навколишнього середовища.

Екологічна тематика у 2019 році почала звучати голосніше та стала предметом обговорення на рівні ООН, Європейської комісії, провідних держав світу і міжнародних організацій.

Словом, 2019 року за версією Оксфордського словника є фраза climate emergency – «надзвичайна кліматична ситуація. Надзвичайна кліматична ситуація визначається як «ситуація, в якій потрібні невідкладні дії для зменшення або припинення змін клімату та запобігання потенційно незворотного шкоди навколишньому середовищу в результаті цього».

Згідно з новими науковими дослідженнями, для рішення глобальної екологічної кризи, на всій планеті слід висадити трильйон дерев. Дослідники визначили на карті світу 20 мільярдів квадратних кілометрів землі, придатної для посадки і регенерації. Дослідження провели співробітники Цюрихського наукового інституту, продовольчою й сільськогосподарською організацією ООН та агрономічним дослідним інститутом у французькому місті Монпельє.

Сьогодні у всьому світі стурбовані зміною клімату, з цією проблемою намагаються боротися за допомогою масового висаджування дерев, наприклад, в Ефіопії за день посадили понад 350 мільйонів дерев, а уряд Австралії має намір посадити на континенті не менше 1 млрд дерев.

У Запорізькій обласний державній адміністрації теж займаються та переймаються порятунком планети, навіть виділяють бюджетні кошти для проведення озеленення території області, але здійснюють це на свій лад.

Так, ДП «Місцеві дороги Запорізької області» оголосило проведення відкритих торгів на озеленення Василівського, Кам’янсько-Дніпровського та Запорізького районів, вартість робіт у кожному районі складає понад 2,5 мільйони гривень.

За вимогами тендерної документації підрядник під час озеленення повинен здійснити видалення бензопилами 1 480 дерев та видалення бульдозером прикореневої системи порослі кущів, площею 20 га. Оскільки технічна специфікація для всіх районів однакова, підряднику необхідно видалити  4 440 дерев та 60 га кущів, за що адміністрація заплатить 7,5 млн грн.

Враховуючи, що у даному випадку йдеться тільки про три райони з двадцяти, кількість знищених дерев та витрачених на це грошових коштів буде набагато більша.

Втім не потрібно мати фахової освіти, аби зрозуміти, що вирубка 4,5 тисячі дерев та видалення порослі кущів, площею 60 га, не має нічого спільного з озелененням, а тим паче не сприяє подоланню глобальної екологічної кризи, навіть навпаки це саме те з чим борються у всьому світі.

У минулому році ми вже розповідали про те, що чиновники Запорізької державної адміністрації під виглядом озеленення знищили десятки тисяч дерев. У попередній публікації мова йшла про те, що Департамент капітального будівництва Запорізької ОДА у жовтні 2018 року провів відкриті торги з закупівлі шести послуг з озеленення, на загальну суму понад 21,9 млн грн. Проте, як з’ясувалось, під виглядом покращення екології в регіоні та турботи про здоров’я населення, гроші були використані для вирубки дерев у лісосмугах вздовж доріг на території 6 районів області.

Як бачимо сьогодні, не зважаючи на надані передвиборчі обіцянки та повне оновлення у керівництві обласної адміністрації нічого не змінилось, ось тільки діяти чиновники почали більш цинічно.

Якщо у минулих роках чиновники виділяли грошові кошти на знищення дерев, за що отримували «відкати» у розмірі 15 %, то з приходом нового керівництва Запорізької області на цьому вирішили заробити великі кошти.

Сьогодні послуга з вирубки дерев замовляється одночасно двом підрядникам. За матеріалами системи Прозорро, 23 вересня ДП «Місцеві дороги Запорізької області» оголошено відкриті торги з надання послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області та штучних споруд на них (Кам’янсько-Дніпровський район), вартістю 32,5 млн грн. Надання послуги розраховано на 2020-2021 роки, під час надання якої, у тому числі, передбачено надання послуги  з озеленення, під час яких повинен забезпечити видалення 1 800 дерев та 888 000 м² порослі кущів.

Майже через місяць, 31 жовтня ДП «МДЗО» оголошено ще один тендер з надання послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області та штучних споруд на них (послуги з озеленення, Кам’янсько-Дніпровський район), вартістю 2,5 млн грн,  під час яких необхідно видалити 1 480 дерев та порослі кущів площею 20 га, термін надання послуг до 30 червня 2020 року.

Як ми бачимо, ДП «Місцеві дороги Запорізької області» замовило послуги з видалення дерев та кущів на території Кам’янсько-Дніпровського району двом різним підрядникам, а саме ТОВ «Виробниче підприємство «Спецгазпром» та  ТОВ «Юнія-Транс».

За нашою інформацією, реальні послуги з видалення дерев будуть виконані підрядниками, які визнані переможцями торгів з надання послуг з озеленення, вартістю 2,5 млн грн (за що переможець, як і раніше, повинен сплатити 15 % «відкату»).

Підрядники, які визнані переможцями відкритих торгів з надання послуг з експлуатаційного утримання доріг та штучних споруд протягом 2020-2021 років будуть виконувати послуги з видалення дерев та кущів лише на папері, в актах виконаних робіт будуть відображені роботи виконані іншим підрядником.

За розробленою схемою через ДП «Місцеві дороги Запорізької області» грошові кошти будуть перераховані двом різним підрядникам, за надання тих самих робіт.

На даний час зазначена схема запущена лише на території Василівського, Кам’янсько-Дніпровського та Запорізького районів.

Окрім того, що посадові особи Запорізької ОДА за вказаною схемою здійснюють розкрадання бюджетних коштів, проведення зазначених робіт ставить під загрозу питання збереження захисних лісових насаджень, які захищають сільськогосподарські угіддя від несприятливих природних явищ, відповідно їх проведення буде сприяти погіршенню стану навколишнього середовища.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі