Скандальна забудова Сабашука: скільки витратить Запоріжжя на фінансування проекту?

Скандальна забудова Сабашука: скільки витратить Запоріжжя на фінансування проекту?

Вже неодноразово місцеві та загальнонаціональні ЗМІ розповідали про ситуацію довкола учасників програми «Доступне житло». Люди оформили пільгові кредити на купівлю квартир у забудовника ТОВ ІБК «Рассвет», яке належить колишньому народному депутату Петрові Сабашуку.

Навесні люди повинні були заїхати у свої квартири. Натомість забудовник заявив про фінансові проблеми, через які, не має змоги завершити будівництво вчасно. За інформацією представників ініціативної групи, частина покупців отримують щомісячну компенсацію по кредиту. Однак, це відбувається не через ТОВ ІКБ «Рассвет», а через БО «Благодійний фонд сім'ї Сабашуків». Отримання компенсацій, проходить поза межами договірних відносин, тому припинити їх постачання можуть у будь-який момент. До того ж, відшкодування люди отримали тільки після згоди на додаткову угоду, у якій передбачалось перенесення строків завершення будівництва на осінь 2021 року.

А тим часом Запорізьке регіональне управління «Держмолодьжитло» продовжує фінансувати ТОВ ІКБ «Рассвет», пропонуючи містянам придбати квартири у «проблемних»  будинках. Втім ЗРУ «Держмолодьжитло» жодним чином не коментує ситуацію, ігноруючи редакційні запити ЗМІ. Більш того, Кабінет Міністрів України виділив додаткові 200 млн на придбання пільгового житла  учасниками АТО та вимушеними переселенцями. Місцеве управління представництва вже попередило своїх клієнтів про можливість оформити пільговий кредит.

Програма «Доступне житло» фінансується також з місцевого бюджету за «Цільовою програмою  забезпечення молоді міста Запоріжжя житлом на 2018-2020 роки».  На офіційному сайті Запорізької міської ради, опубліковано проект рішення про внесення змін у відповідну програму. Відповідно до документа, у наступному році місто виділить 1316, 632 тис. грн відносно фінансування кредитування на придбання житла.

Виконавцем і розпорядником програми виступає знов же таки ЗРУ «Держмолодьжитло» під протекцією Петра Сабашука.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі