Скільки державних коштів і на що витратили ОТГ Запорізької області?

Скільки державних коштів і на що витратили ОТГ Запорізької області?

Одна зі статей бюджету об’єднаних територіальних громад протягом 2016-2020 років — субвенція на розвиток інфраструктури. За інформацією, наданою Запорізькою облдержадміністрацією, протягом 2019 року 44 об’єднані територіальні громади повністю реалізували 157 проєктів із запланованих 174 за рахунок субвенції на формування інфраструктури на загальну суму 127 289,7 тис грн (із запланованих 132 793,5).

Найбільше коштів було спрямовано за поточні і капітальні ремонти в освітніх закладах, найменше — на розробку містобудівної документації. Зокрема, у сфері освіти завершено 22 проекти на 23,6 млн грн (на школи 20,1 млн і 3,5 млн на дошкільні заклади), об'єкти дорожньо-транспортної інфраструктури - 31 проєкт на 20 млн грн, газо-, тепло-, енергопостачання - 28 на 10 млн грн, закупівля спеціалізованих транспортних засобів - 24 одиниці на 18,3 млн грн, об'єкти водопостачання та водовідведення - 14 проєктів на 14 млн грн, сфера культури - 12 на майже 11 млн грн, об'єкти охорони здоров'я та соціального захисту - 6 проєктів (по 2 - в Осипенківській, Чернігівській та Широківській) на 1,7 млн грн, ремонти в адмінбудівлях та ЦНАП - 6 проєктів (Біленьківська, Осипенківська, Остриківська, Павлівська, Підгірненська, Широківська) на 3,6 млн грн, спортивна інфраструктура - 3 (Кам'янсько-Дніпровська, Михайлівська селищна, Якимівська) на 2,1 млн грн, розробка планування територій - 1 (Роздольська) на 854 тис грн, на інші 10 проєктів витратили 1,2 млн грн.

17 проєктів на кінець 2019 року не були завершені, проте реалізуватимуться протягом поточного року із залученням додаткових фінансів, в тому числі з власних бюджетів. Найбільше проєктів подано Михайлівською селищною ОТГ Михайлівського району – 13 (3 – у сфері освіти, 7 газо-, тепло-, ененргопостачання, 1 у розвитку спортивної інфраструктури, придбано 2 одиниці спеціалізованих транспортних засобів).

Найбільше фінансування на проєкти передбачено і витрачено Чернігівською ОТГ - 9,22 млн і 8,66 млн грн відповідно (на школу, водопостачання, 2 проєкти у сфері охорони здоров'я, 1 на дороги, придбання 3 одиниць спецтранспорту). Найменшу фінансову державну підтримку в межах субвенції на розвиток інфраструктури отримала Мирненська громада - 749,7 тис., витратили з яких 324,66 при виконанні одного з трьох об'єкти водопостачання.

“Субвенція на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад спрямовується місцевим бюджетам ОТГ, які утворилися відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, та надається на реалізацію проєктів, що сприяють формуванню та розвитку інфраструктури комунальної власності. Її обсяг залежить від кількості сільського населення об’єднаної громади та загальної площі території ОТГ та розраховується виходячи із загального обсягу субвенції, закладеної в державний бюджет у відповідному році.

Основними умовами надання субвенції є:

- спрямування субвенції на фінансування проєктів згідно з планом соціально- економічного розвитку об’єднаної територіальної громади з урахуванням потреб різних соціальних груп з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та відповідно до визначених законодавством напрямів (календарний план реалізації проєктів становить не більш як три роки);

- врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час розроблення проєктної документації, а також під час закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів тощо.

"Громади мають подавати перелік проєктів одночасно на всю суму виділеної їм субвенції. У разі утворення економії коштів під час впровадження проєктів, наприклад, за результатами проведення процедур закупівель, ОТГ мають можливість впровадити додаткові проєкти на суму економії у відповідності до затверджених напрямів фінансувння”, - пояснила Ксенія Божкова, експертка з регіонального розвитку Програми “U-LEAD з Європою” у Запорізькій області.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі