Скільки коштує охорона довкілля у Запоріжжі?

Скільки коштує охорона довкілля у Запоріжжі?

Фото: Олександр Архипов

Запоріжжя славиться островом Хортицею, Дніпрогесом, проспектом Соборним, а також поганим станом екології. Міська влада постійно звітує про заходи щодо поліпшення якості атмосферного повітря, надають кількісні показники зменшення загазованості міста, але позитивних змін так й не спостерігаємо.

Згідно із Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», для фінансування заходів щодо охорони довкілля створюються на місцевому та державному рівні так звані екофонди. Основним джерелом грошових надходжень є кошти екологічного податку, який сплачують підприємства, котрі забруднюють довкілля: здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, скидають забруднювальні речовини у водні об’єкти, розміщують відходи тощо.

Найбільшими такими платниками є металургійні заводи, теплові електростанції, добувні компанії тощо. До фондів також надходять інші кошти грошових стягнень за шкоду, заподіяну довкіллю.

Питанням екологічної безпеки в Запоріжжі займається відповідне управління міської ради. Основними завданнями та функціями якого є забезпечення реалізації екологічної політики міської ради. Управління розробляє програму природоохоронних заходів. Відповідно до цієї програми освоюють кошти екофонду.

На інтернет-порталі Запорізької міської ради розміщено рішення Запорізької міської ради від 20.12.2017 №43 «Про затвердження Програми «Про фінансування природоохоронних заходів внаслідок екологічних надходжень на 2018-2020 роки».  Серед завдань програми:  підвищення рівня суспільної екологічної свідомості.  На його реалізацію витратили у 2018-19 роках  2,09 млн грн, а у 2020 заплановано 1,025 млн грн. 

На поліпшення стану водних об’єктів, ліквідацію негативних факторів впливу на навколишнє природне середовище у 2018-19 роках витратили 4,38 млн грн, у 2020 заплановано 9,8 млн грн.

У свою чергу, на охорону та відтворення біологічного та ландшафтного різноманіття за 2018-19 витратили 10,4 млн грн. Відповідно, за ці кошти  провели роботи по озелененню міста, реконструкцію теплиць та висадили нові рослини у Запорізькому міському ботанічному саду.

Загалом бюджет програми складає 89,9 млн грн. Слід згадати, що у цьому році управління з питань екологічної безпеки отримало з бюджету міста 16 млн грн. Поділимо цю суму на 247 робочих днів і отримаємо 64,8 тис. грн в день

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі