Скільки ШВЛ закупило Запоріжжя нинішнього року?

Скільки ШВЛ закупило Запоріжжя нинішнього року?

Станом на 31 березня державні структури закупили через Prozorro 385 апаратів штучної вентиляції легенів на понад 286 млн грн — підрахували аналітики Dozorro, повідомляє прес-служба Prozorro.

Зазначимо, апарати штучної вентиляції легень відіграють важливу роль у порятунку тяжко хворих на Covid-19. Одне з ускладнень захворювання, яке може привести до смерті – неможливість самостійно дихати. Тож, для забезпечення достатнього надходження кисню людину підключають до апарату ШВЛ, найбільша кількість смертей від коронавірусу, відбувається через брак цих апаратів.

Медичні заклади Запорізької області також замовляють медичне обладнання. Так, 3 квітня КП «Міська лікарня № 9» Запорізької міської ради уклало угоду з ТОВ «Ксенко» на постачання 10 апаратів штучної вентиляції легень, вартістю 7,5 мільйонів гривень.

За договором ТОВ «Ксенко» до 20 грудня поточного року повинно поставити у лікарню десять апаратів ШВЛ високого класу HАMILTON-C1, вартістю 750 тисяч гривень кожен.

 

Під час вивчення матеріалів даного тендеру, у нас виникли питання щодо репутації постачальника. Як з’ясувалось, чиновники Запорізької міської ради з 2017 року співпрацюють із ТОВ «Ксенко», правову оцінку цьому нададуть правоохоронці. Так, слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області спільно з ГВБКОЗ УСБУ в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування за фактом неправомірних дій посадових осіб Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради та ТОВ «Ксенко», спрямованих на утворення колективної антиконкурентної діяльності та завищення ринкових цін під час закупівлі медичної техніки, внаслідок чого це призвело до розтрати бюджетних коштів у особливо великих розмірах.

У 2017 році Департаментом охорони здоров`я Запорізької міської ради та ТОВ «Ксенко» укладено договір на постачання апаратів штучної вентиляції легенів HАMILTON-C1 та HАMILTON-C3, у кількості 43 комплектів та апаратів штучного дихання та дихальної терапії Medin-cno, у кількості 3 комплектів, на загальну суму 31 201 000 грн. У 2018 році було придбано ще 16 апаратів штучної вентиляції легенів HАMILTON-C1 на загальну вартість 12 264 000 грн.

Під час розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018080000000143, за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України проведено цінову експертизу апаратів ШВЛ і встановлено, що вартість зазначеного медичного обладнання, на час укладання договорів, перевищувала ринкову вартість на суму в понад 4 мільйони гривень.

Останні слідчі дії у рамках кримінального провадження здійснювались минулого року, 9 грудня ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя Соболєва І.П. правоохоронцям надано тимчасовий доступ до речей і документів ТОВ «Ксенко».

Єдина позитивна новина полягає у тому, що медичні установи Запоріжжя у 2017-2018 роках були забезпечені 62 сучасними комплектами апаратів штучної вентиляції легенів, ситуація в лікарнях області дещо складніша.

За даними Національної служби України на території Запорізької області визначено 19 медичних закладів  для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Допомогу хворим будуть надавати 308 лікарів, у лікарнях обладнано 678 місць для ізоляції хворих, медичні заклади забезпечені 163 апаратами ШВЛ.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі