Скільки запоріжан має захворювання на СНІД: статистика

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту - СНІД: World AIDS Day. Люди в усьому світі об'єднуються для демонстрації підтримки людям, що живуть з ВІЛ, та згадують тих, хто помер від пов'язаних зі СНІДом захворювань.
Цей день був заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я та Генеральної Асамблеї ООН у 1988 році.
У 2019 році цей день присвячений темі «Товариства домагаються змін», яка ставе перед собою завдання визнання ключової ролі, яку грали і продовжують грати спільноти у протидії СНІДу на міжнародному, загальнонаціональному і локальному рівнях.
ЮНЕЙДС (UNAIDS) на 2016-2021 роки затвердила стратегію “Прискорення заходів для припинення епідемії СНІДу до 2030 року”. Ця стратегія має забезпечити до 2021 року обізнаність 90% людей щодо свого ВІЛ-статусу, 90% людей, обізнаних про свій позитивний ВІЛ-статус, матимуть доступ до антиретровірусної терапії, і 90% людей, що одержують лікування, досягнуть вірусної супресії.
Інформація про хворобу
ВІЛ-інфекція - повільно прогресуюче інфекційне захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Розмножуючись ВІЛ вражає клітини імунної системи - CD4 + -Т-лімфоцити. У результаті розмноження ВІЛ кількість CD4 + -Т-лімфоцитів поступово зменшується. ВІЛ-інфекція вражає захисну систему організму людини, і він стає більш схильний до інших інфекційних і пухлинних захворювань.
СНІД - синдром набутого імунодефіциту - важкий стан, який розвивається у людини на тлі вираженого імунодефіциту, викликаного тривалим перебігом ВІЛ-інфекції.
Перші випадки цього захворювання були виявлені в кінці 1970-х років на території Швеції, Америки, Танзанії і Гаїті. Термін "СНІД" (синдром набутого імунодефіциту) був введений медиками в 1981 році. Через два роки французький лікар Люк Монтаньє зі своїми колегами змогли довести існування ВІЛ-інфекції.
Статистика
За десять місяців 2019 року в Україні за даними Центру громадського здоров'я МОЗ України було зареєстровано 13 207 нових випадків ВІЛ-інфекції, з них 62 дитини до 14 років. Всього з 1987 року в Україні зареєстровано 346 454 нових випадки ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 50 691 людина. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є: Дніпропетровська, Одеська, Донецька області, а також Київ.
У Запорізькій області за даними Запорізького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, станом на 1 грудня поточного року , за 10 місяців в області офіційно зареєстровано: 527 випадків ВІЛ-інфекції, 198 випадків захворювання на СНІД та 98 померлих від СНІДу
З 1987 року по жовтень 2019 рік у Запорізькій області зареєстровано: 10274 хворих на ВІЛ-інфекцію, 4239 хворих на СНІД та 1921 померло від захворювання.
Найбільш поширеними шляхами інфікування серед запоріжан є:статевий- 349 , перентеральний- 108 та гомосексуальний - 10.
Серед районів та міст у яких перевищує середньообласний показник за кількістю ВІЛ-інфікованих осіб за 10 місяців: Бердянськ та Мелітополь, а райони: Кам`янка-Дніпровський, Велико-Білозерський, Веселівський, Василівський, Михайлівський та Якимівський.
Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 240 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз – станом на 1 жовтня 2019 року на обліку в Україні перебуває 136 849 ВІЛ-позитивних пацієнти.
Головне пам’ятати, що своєчасне виявлення захворювання забілить відсоток збереження власного здоров’я. Сьогодні, по всій країні пройде акція "ВІЧ-НА-ВІЧ", де кожен бажаючий може безкоштовно пройти тестування на хворобу.
Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у Телеграмі, Фейсбуці та на Ютуб-каналі.
Коментарі