Скільки Запоріжжя заплатило за утилізацію опалого листя?

Скільки Запоріжжя заплатило за утилізацію опалого листя?

Щорічно представництво із Запорізької міськради дбає про мешканців міста. Втім, наскільки затратно виходить для запоріжан ця турбота - пропонуємо дізнатись далі.

Так, за протекцією мерії триває інтенсивний вивіз опалого листя. Про це повідомляють на веб-порталі міської ради.  

Питання боротьби з опалим листям, кожне місто вирішує по-своєму. До слова, мерія Дніпра відмовилась прибирати опале листя, обґрунтовуючи це, бажанням зекономити мільйони гривень. Крім того, комунальні служби Дніпра підкреслюють, що листя утримує вологу в ґрунті, захищає його від морозів і перегниваючи підживлює дерева.

Втім, міська влада Запоріжжя вирішила не заощаджувати, а подбати про благоустрій міста. Операцію з ліквідації листя розпочали на початку грудня, саме в період, коли волога листва пролежала декілька тижнів, накопичивши зайву вагу.

Роботи з вивозу та утилізації листя виконує не комунальне підприємство, а підрядник. За даними ресурсу публічних закупівель Prozoro, КП "Запоріжремсервіс" за навантаження та вивіз опалого листя заплатив приватному підприємцю 195 тис. грн.

 

Опале листя утилізують (а точніше, вивозять на звалище) на полігоні ТОВ «Вельтум Запоріжжя». Виникає питання: чому необхідно витрачати кілька тисяч гривень на утилізацію листя, коли його можна просто залишити на місці, або закопати?

 По-перше, це економніше; по-друге, це екологічно. Крім того, у Запоріжжі велика кількість клумб, які можна було б удобрювати компостом з перегнилого листя.

Загалом утилізація листя виявилась дуже затратною справою. Так, у січні Комунарівська районна адміністрація сплатила ТОВ «Аркон Компані»  майже 600 тис. грн за вивіз 615 тонн листя.  Малоймовірно, що посадовці витратили б стільки власних коштів на прибирання території власних будинків, адже це неабияк затратно. Мабуть, що розлучатись із бюджетними коштами набагато легше.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі