"Слуга народу" планує дозволити громадянам змінювати по батькові

'Слуга народу' планує дозволити громадянам змінювати по батькові

Народні депутати від "Слуги народу" зареєстрували законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові. Наразі документ знаходиться на стадії ознайомлення.

Пояснювальназаписка до проєкту свідчить про те, що наразі законодавством відносно вільно дозволяється зміна ім’я або прізвища фізичній особі. Та закон не передбачає права зміни по батькові. На думку законотворців, це порушує Конституцію України. Саме тому народні депутати запропонували внести зміни до Цивільного та Сімейного кодексів, які передбачають право особи на власний розсуд змінювати своє по батькові так, як і своє прізвище та ім’я.

Документом планують затвердити, що особа, яка досягла 16-річного віку, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я та (або) по батькові. Натомість особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище, ім'я та по батькові за згодою батьків або піклувальників.

Якщо один із батьків заперечуватиме щодо зміни по батькові дитини, спір між ними вирішуватиметься органом опіки та піклування або судом.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі