"Слуги народу" готують масштабну реформу влади в регіонах

'Слуги народу' готують масштабну реформу влади в регіонах

РДА будуть розформовані.

Члени фракції "Слуга народу" готують реформу влади у регіонах через зміни в Конституцію. Наразі план реалізації реформи має дещо абстрактний характер, але деякі потенціальні нововведення вже відомі.

Як зазначають у виданні "Страна.ua", конституційні зміни будуть відправлені до Конституційного суду вже в листопаді поточного року. Голосування за рішення може відбудетися на третій сесії Верховної Ради, яка запланована на лютий 2020 року. Так, за даними проєкту, основною одиницею місцевого самоуправління буде спільнота міста, селища чи села, за якою на чотири роки закріплюватиметься керівник.

Замість районів буде введено округи. Сьогоднішні райдержадміністрації змінять префекти з апаратом, котрих призначатиме Президент України за представленням Кабінету Міністрів. Приблизно п'ять округів сформують регіон, який замінить область. Їх буде 24, не враховуючи АР Крим, Київ і Севастополь. Кількісний склад регіональних рад скоротять приблизно втричі, а виборний орган самостійно обиратиме собі керівника з числа своїх же депутатів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі