Соцмережі: події, які сколихнули запоріжан впродовж тижня

Соцмережі: події, які сколихнули запоріжан впродовж тижня

Неупереджено, глибоко, не без іронії очима дописувачів «інтернет павутиння» про найголовніші події (на думку видання), які сколихнули запоріжан протягом тижня.

#1 – факап нардепа Євгена Шевченка?

У мережі Інтернет сколихнула звістка про те, що народний депутат України вирішив виступити на російському телеканалі. Однак, впродовж тижня шквал емоцій та критики дещо знизився.

На початку тижня нардеп від фракції «Слуга народу» Євген Шевченко взяв участь у телешоу на російському «1 каналі», де розповів, які погані в Україні націоналісти.

«Це необхідно було зробити, щоб донести громадянам Російської Федерації пряму позицію українського народу зі створення та виконання всіх умов для забезпечення миру на окупованих територіях. Щоб настав довгоочікуваний мир, необхідно йти на компроміси і це стосується двох сторін», - пояснив Шевченко.

Втім, його позицію мало хто розділив, а однопартійці й зовсім – засудили.

Як повідомив нардеп від «Слуги народу» Гео Лерос, Шевченко навіть сам хизувався виступом на російському ТБ на своїй сторінці у Facebook. Але згодом після несхвальних коментарів від колег по фракції та користувачів соцмережі, свій пост видалив.

Народному депутату від фракції «Слуга народу» Євгену Шевченку рекомендували не спілкуватися з російським телеканалом.

Перший заступник голови фракції «Слуга народу» повідомив, що в понеділок проведуть організаційні роботи, серед варіантів заходів - виключення Шевченка з партії.

#2 – Країна, де повітря вбиває

20 жовтня соціальні мережі сколихнули дані про стан забруднення повітря в Україні. Так, у державі зафіксована найбільша концентрація СО у світі, порівнювана з промисловими районами Китаю та Нью-Йоркською агломерацією. Найімовірнішою причиною такого забруднення є спалювання листя та стерні.

Користувач мережі Facebook оприлюднив на своїй сторінці скріншот програми windy.com, яка демонструє катастрофічну ситуацію із забрудненням повітря в Україні. Рівень концентрації СО є найбільшим у Європі, хоч держава і не має такої кількості підприємств, як інші країни. Страждають усі області Україні, окрім західних.

Це не на жарт сколихнуло українців, в соцмережах вони звинувачують і команду «Зе», і промислові заводи, і недобросовісних мешканців, котрі палять сміття і листя.

 

Проблема забруднення запорізького повітря вже тривалий час турбує містян. Та останнім часом рівень забруднення все частіше перевищує допустиму норму. Так, протягом 15-20 жовтня цей рівень був перевищений у 1,5 раза.

Раніше членкиня Громадської ради при Мінекології та природних ресурсів Ірина Черниш пов'язувала утворення хмар смогу зі спаленням листя. Однак пізніше Гідрометцентр представив офіційні дані про вміст хімічних речовин у повітрі. За наявною інформацією, в атмосфері зафіксовано підвищену концентрацію саме фенолу та оксиду вуглецю.

Крім того, про перевищення норм повідомили в обласному центрі МОЗ. Зазначається, що на території Заводського району підвищена концентрація фенолу (1,4 рази) та сірководню (1,23 рази). Це пов'язано з викидами промислових підприємств.

Цікаво, що попри обурення громадськості – ситуація не змінюється…

#3 - Напад на дружину громадського працівника

Переосмислити цінність людського життя змусив інцидент, який трапився з дружиною громадського активіста Костянтина Бєлова. Так, на жінку напав зловмисник, який наніс ножові поранення, з якими Анжеліку Бєлову негайно шпиталізували.

Інцидент трапився 24 жовтня у будинку, де проживає родина.

За даними Костянтина Бєлова, злочинець слідкував за жінкою від супермаркету, після чого вже у під'їзді будинку двічі вдарив її ножем. Перше поранення було дуже глибоким, пробило легеню, печінку та діафрагму. Жінка пережила складну операцію, яка тривала чотири години. Наразі вона знаходиться у стабільному стані.

Голова організації «Антикорупційний рух Запоріжжя» зазначив, що зловмисника затримали. Також чоловік постраждалої наголосив на тому, що за плечима злочинця вже сім нападів на жінок, тому Костянтин Бєлов не вважає, що напад пов'язаний з його роботою чи роботою жінки. Крім того, це підтвердили і працівники поліції.

Небайдужі в соцмережі побажали сім’ї терпіння та скорішого одужання. Зокрема, драматургиня Анастасія Косодій не пошкодувала своїх побажань і зловмиснику:

«А нападнику довгих років у вязниці».

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі