Спадщина Запоріжжя: пологовий притулок лікаря Бера

Спадщина Запоріжжя: пологовий притулок лікаря Бера

Місто Запоріжжя налічує дуже багато історичних пам’яток, серед яких будинки із багаторічною історією. Таким є перший пологовий притулок, який з’явився у Олександрівську.

Йдеться про пологовий будинку №1, який був побудований у 1911-1912 році доктором Генріхом Бером.

Сам чоловік був німцем, він проводив лікарську практику у татарському селищі у Криму, а у 1906 році разом зі своєю родиною переїхав у Олександрівськ, де почав працювати у приватній лікарні, у якій було офтальмологічне, хірургічне та гінекологічне відділення. Однак згодом її реформували у пологовий будинок.

Будівля знаходиться на перетині вулиць Святого Миколая і Покровської у Олександрівському районі міста. Вона виглядає, як двоповерховий цегляний будинок з напівпідвалом в тильній частині, має «П» образну  форму.

.

Будівля лікарні пологового притулку Бера одна з кращих споруд міста в стилі північний модерн та відрізняється високими для свого часу архітектурно-планувальними якостями.

Лікарня складається, з двох розташованих під прямим кутом, рівновеликих прямокутників, у вигляді крил, на червоній лінії забудови кварталу і частково добудованого до трьох поверхів колишнього житлового блоку, що утворює північно-східний ризаліт на дворовій фасаді.

Головною якістю пологового будинку було те, що усіх проділь тут обслуговували безкоштовно, та поміж цього ще надавали білизну,бинти та ліки у разі потреби. Всі таки витрати компенсувались із міського бюджету – 100 рублів на рік.

Сьогодні будинок Бера виконує ті ж функції, що і раніше, тільки тепер називається міським пологовим будинком №1.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі