Як зустріти Новий Рік без травм: показували представники ДСНС у Запорізькій області

Як зустріти Новий Рік без травм: показували представники ДСНС у Запорізькій області

Сьогодні, співробітники ДСНС Запорізької області провели акцію «Зустрінемо Новий Рік безпечно», аби нагадати містянам про правила пожежної безпеки під час новорічних святкувань.

На території Олександрівського лісництва рятувальники розвернули ціле казкове дійство для представників ЗМІ, з фаєр - шоу, спаленням ялинки та  святим Миколаєм, але про все по порядку.

Новорічні та Різдвяні свята завжди асоціюються з ялинкою, прикрасами, запальними феєрверками. Але, не кожен знає, яку велику небезпеку несуть в собі «святкові іграшки», несертифікована піротехніка або гірлянда.

Про такі правила не знав і святий Миколай, роль якого виконував запорізький козак Олег Григор’єв. За легендою на ринку Миколай придбав петарди, та перед тим, як їх використовувати вирішив проконсультуватись з фахівцями ДСНС, якісні вони чи ні.

Першим зауваженням стало те, що дідусь купив піротехніку не у спеціалізованій точці продажу, де є відповідні ліцензії та сертифікати, загостривши увагу на тому, щоб покупці ретельно дивились на упаковку товару, а саме, вона має бути цілою та без пошкоджень.

« Сертифікованим виробом є товар, який має позначку, незамкнуте коло з правого боку та посередині, такий трьохлисник, якщо такий знак відповідності ми бачимо на упаковці, тоді цей виріб відповідає стандартам та нормам України, обов’язково повинен мати інструкцію та інформацію про імпортера» - застеріг головний інспектор управління запобігання НС Сергій Мельник.

Начальник відділу техніко-криміналістичного забезпечення вибухотехнічного управління ГУ НП Володимир Шкурков зазначив, якщо недотримуватись правил інструкції, наслідки можуть бути фатальними, адже напередодні новорічних свят, серед запоріжан траплялись випадки з ушкодженнями різного ступеня, від опіків рук та лиця, закінчуючи відірваними фалангами.

Після майстер класу з піротехнічними виробами, наступним показовим майданчиком стала імпровізована кімната, де стояв традиційний символ року - прикрашена ялинка. Для того щоб Новий рік та Різдво не перетворились на трагедію, рятувальники розповіли, що на ній не повинно бути небезпечних прикрас та близько розташованих електроприладів, адже іскра від свічки, бенгальського вогню чи іншого піротехнічного виробу, можуть підпалити ялинку мов факел.

Творча група «М.І.Ф.» та театр вогню «Incognito» продемонстрували фаєр-шоу, вони уособлювали порушниць безпеки, через яких загорілася новорічна красуня.

Представникам ЗМІ випала нагода спробувати себе у ролі вогнеборців та загасити пожежу за допомогою вогнегасників, журналісти із завданням впоралися, але рятівники ДСНС все одно «приїхали» на виклик, та як подобає повністю ліквідували пожежу.

Як повідомила прес-офіцер облуправління ДСНС Юлія Баришева, на час новорічних свят всі 48 підрозділів ГСЧС в Запорізькій області перейдуть на посилений режим служби.

Згідно з минулорічною  статистикою, вже через 40 хвилин від початку 2019 року, до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу у житловому будинку, через вибух петарди, яка потрапила на балкон ззовні. Загалом у перші дні нового року через недотримання правил безпеки відбулось - 16 пожеж, внаслідок яких загинуло двоє осіб.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі