Спікер Верховної Ради вважає потрібним змінити мовний закон

Спікер Верховної Ради вважає потрібним змінити мовний закон

Голова парламенту Дмитро Разумков вважає, що мовний закон потребує деяких корегувань, однак щоб вони не розколювали суспільство країни. Про це Разумков заявив в інтерв’ю «Главкому».

«Є законопроєкти, які зараз зареєстровані у парламенті. На найближчі тижні, якщо я не помиляюся, ці законопроєкти не знаходяться в порядку денному», — сказав він.

За словами спікера, партія більшості у Раді «Слуга народу» немає єдиної думки з цього приводу. Тому звичної одноголосної підтримки питання може не бути.

«Фракція в цьому випадку досить різноманітна. Від надто радикально налаштованих на захист української мови депутатів до тих, хто буде займати абсолютно протилежну позицію. Ви це самі бачите. Але більша частина, мені так здається, буде дотримуватися саме центристської позиції, і в цьому питанні так само», — сказав Разумков.

Також на думку пана Разумкова в країні існує проблема мовних квот.

«Дуже багато людей у нас в країні розмовляють різними мовами, і інтереси всіх мають бути враховані», — додав спікер.

Експерти Венеційської комісії зазначають, що питання мовної політики в Україні нині є «надзвичайно складним, делікатним і надмірно політизованим», зокрема через російську агресію на сході України та в Криму.

Мовне питання для країни болюча тема, яке підіймають можновладці вже не перший рік та яке спричиняє конфліктні ситуації між українцями різних областей.  Серед іншого, це питання висвітлювали у популярному серіалі «Слуга народу», у якому брав участь й президент України. Так, перед виборами вийшов анонс, де олігархи давали наказ депутатам влаштувати на цьому ґрунті народу України «срач», поки ті не влаштували можновладцям «путч», називаючи мовне питання -  «вічним двигуном народної гризні». Цей медіавкид  орієнтований на те, щоб відволікти народ від нагальних питань - «що жерти нічого, немає роботи та економіка в занепаді».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі