«Справжній гравець у КВК може вивернутися та вирішити чотирнадцять різних проблем за тридцять хвилин», — інтерв’ю із запорізьким гумористом Микитою Налівкіним

«Справжній гравець у КВК може вивернутися та вирішити чотирнадцять різних проблем за тридцять хвилин», — інтерв’ю із запорізьким гумористом Микитою Налівкіним

«Кайф перемагає страх».

Існує думка, що Запоріжжя — таке собі консервативне індустріальне місто пострадянського зразка. Що воно аж ніяке не яскраве, прісне і нудне. Мета даного спецпроекту переконати вас у зворотному. Щоразу ми будемо знайомити вас із запоріжцями, які своєю життєвою позицією розвіюють геть ці кліше.

Справжнє Запоріжжя - це зовсім не вулиці, проспекти, будівлі — а люди, які тут живуть. Ми доведемо, що ми непересічне, цікаве і неймовірно талановите місто. В центрі даного епізоду –  відвертий  Микита Налівкін.

Досьє: 28 років. Народився та проживає у Запоріжжі. Має диплом філолога української мови та літератури.

З 2009 по 2016 роки Микита грав у КВК, займався стендап-комедією та різною діяльністю на полі гумору. Згодом перейшов до редактури Запорізької Ліги Сміху, Ліги Сміху ЗНУ та Відкритої Запорізької Ліги КВК. Крім того, Микита є ведучим багатьох запорізьких гумористичних ігор. У вересні стартує перша запорізька Школа гумору, де хлопець стане лектором і наставником для молодих коміків.

М’якому характеру гумориста можна лише позаздрити. Микита легко йде на компроміс і швидко заспокоюється.

Ми ближче поспілкувались із Микитою, аби розкрити його особистість.

- З гумором народжуються чи його можна опанувати?

- Безумовно, гумор – це річ, якої можна навчитися, але все ж краще одразу з ним народитись. 4 вересня, наприклад стартують заняття першої в Запоріжжі Школи гумору. Навчання відбуватиметься протягом трьох місяців. За цей час тренери школи передаватимуть свій реальний досвід. Протягом трьох місяців учням розповідатимуть  про роботу зі сценічним мікрофоном, навчатимуть правильно реагувати на тишу в залі та, безпосередньо, писати жарти. Так, вихованці школи зможуть одразу спробувати свої сили в університетській лізі, а згодом – у запорізькій.

- Як тобі дається імпровізація? Чи залежить вона від твого настрою чи вдається вже автоматично?

- Імпровізація у роботі редактора, коміка та ведучого – це невід’ємна частина, тому завжди готовий імпровізувати. Інше питання – наскільки добре це виходить, але тут вирішувати вже не мені.

- Чи вдалося тобі побувати у Вищих лігах КВК? Наскільки складно там виступати?

- Моя команда – Запорізька національна збірна – брала участь у других турах міжнародних фестивалів КВК і Ліги Сміху. У складі цієї команди та Збірної Запоріжжя я побував у Вищій Лізі в Сочі. До речі, навіть Масляков сміявся з наших жартів. А грати у таких лігах, насправді, неймовірно складно.

- Хто був твоїм наставником у перших КВК-кроках?

- Мій наставник, сен-сей і джедай – Олексій Савицький, котрого знає  кожен, хто так чи інакше пов’язаний із гумором в нашому місті. Легенда!

- Який найкурйозніший випадок був у тебе під час виступу?

- Одного разу посеред виступу у нас вимкнувся ноутбук, і мені довелося з-за лаштунків співати усі музичні вставки у виступі команди. Співак я так собі, тому в підсумковому останньому місці у тій грі немає нічого дивного.

- Як налаштовуєшся на важливий вихід?

- Насправді, в мене немає особливих секретів налаштування. Є бажання брати і виходити. Там, на сцені чи просто на публіці, дуже комфортно.

- Яку музику полюбляєш найбільше?

- Я полюбляю ту музику, яка, так чи інакше, має прив’язку до важливих моментів мого життя. Ось це звучало колись у дитинстві, а це супроводжувало мене протягом активної сценічної кар’єри, а цю композицію я вперше почув із дівчиною. Щодо жанрів та стилів – я слухаю різну музику.

- Ти багато часу проводиш на публіці. Як часто хочеться побути наодинці з собою та зануритися в тишу?

- Це відбувається не часто. Звичайно, потрібен деякий час на «перезавантаження», але це не надто довго. Інколи навіть цей час стискається до субатомного. Щодо «перезавантаження», то я маю чарівну п’ятірку: сім’я, друзі, книги, кіно, спорт.

- Як боротися зі страхом сцени?

- Кайф перемагає страх. Спочатку ви будете жахливо хвилюватися, але, якщо матимете віддачу та емоції, то вже ніколи не покинете цю справу.

- Якщо б ти був їжею, то якою саме?

- Я був би шоколадним маслом. Дуже солідно виглядає, а за своєю суттю – смакота.

- Що ти найбільше не любиш робити?

- Не люблю слухати Скриптоніта.

- Як відрізнити справжнього гравця в КВК?

- Справжній гравець в КВК готовий багато працювати. Він розуміє, що дві безсонні ночі поспіль – це норма. Він вміє вивернутися та вирішити чотирнадцять різних проблем за тридцять хвилин. Він спокійний, елегантний і здібний.

- Про що ти мріяв у дитинстві?

- У дитинстві мріяв стати бути цікавою людиною та продовжувати цікавитися навколишнім середовищем. Здійснилось!

- Які пісні найчастіше застрягають у голові?

- Мелодії з виступів команд КВК.

- Яка історична епоха тобі найближча?

- Не проти побувати у Стародавній Греції або Стародавньому Єгипті. Втім, надовго б там не затримався.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі