Спроможні громади: чим відзначаються ОТГ Запорізької області?

Спроможні громади: чим відзначаються ОТГ Запорізької області?

Процес децентралізації в Україні розпочався не так давно, проте за кілька років органи місцевого самоврядування встигли показати неабиякі результати своєї роботи. Саме з метою презентації своїх досягнень до Запоріжжя завітали голови об'єднаних територіальних громад області. І результати роботи дійсно гідні уваги.

"День відкритих дверей" відбувся у рамках програми "U-LEAD з Європою", яка посилює спроможність зацікавлених сторін у сфері децентралізації та регіонального розвитку, а також покращує доступність та якість адміністративних послуг. Саме завдяки цій програми у Запорізькій області відкриті ЦНАПи вже у 9 громадах. 

Голови громад звітували за кількома напрямками: е-рішення для громад,громада для людини, вдосконалення системи цивільного захисту, підтримка покращення послуг у сфері сталої мобільності, спроможність громад, енергетичний менеджмент, партнерство між міськими та сільськими громадами тощо.

Розповісти про досягнення Веселівської ОТГ люб'язно погодився Петро Кіяшко. Варто зауважити, що відповідна громада стала однією з перших у Запорізькій області.

"Веселівська ОТГ створена у 2016 році, і з початку свого існування вона досить активно розвивається. На сьогодні громада забезпечує населення різноманітними послугами, загальна кількість яких становить 116. Одними з яскравих досягнень нашої ОТГ є створення сонячної електростанції потужністю 5кВт, яка вже генерує електричну енергію. У майбутньому ми плануємо зробити ще й вітроелектростанцію. Та й взагалі, у нас є чимало планів. Ось, наприклад, триває утеплення різнопрофільної гімназії, що сприятиме не тільки збереженню мінімум 30% тепла, але й матиме новий кольоровий вигляд", - зазначає Петро Миколайович.

Презентувати успіх Преображенської територіальної громади завітала заступниця голови Ірина Дроздова.

"Ми особливо пишаємося діючим закладом - Центром раннього втручання. Діяльність закладу спрямована на допомогу інклюзивним дітям, а також їм батькам, які зневіряються після народження особливої дитини. Крім того, ОТГ створила Преображенський освітній округ. Його спеціалісти включені до складу Всеукраїнського проекту «Раннє втручання» спільно з Дитячим фондом ООН «Юнісеф» для ефективної роботи з дітьми з вадами здоров’я. Громада усіляко підтримує інклюзивних мешканців", - підкреслює заступниця голови ОТГ.

Голова Гуляйпільської ОТГ розповів про одне із найважливіших впроваджень у громаді:

"Почну з того, що Гуляйпільська громада перемогла у першій Фазі вровадження. Однак одним із важливих досягнень вважаємо створення мобільного ЦНАПу. Важливо те, що такий центр є першим у Запорізькій області, а також одним із шести в Україні серед ОТГ. Мобільний ЦНАП представляє собою автобус, який переміщується необхідними пунктами. Транспортний засіб оснащений едементами, які сприяють користування людьми з інклюзією. Наразі центр надав вже 72 послуги", - повідомляє Сергій Ярмак.

Кожна із ОТГ має свої особливості. Деякі громади створені лише 22 грудня, але вже встигли показати результат у певних програмах. Важливо те, що всі вони активно взаємодіють із європейськими програмами та готові покращувати життя населення.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі