"Мир настане після перемоги" - запевняють запорізькі кіборги

Травень, 2014 рік, на сході України починається жорстока боротьба за Донецький аеропорт, який ще донедавна мав стати повітряною брамою країни.

Хоробрі, незламні та сильні духом бійці, мужньо відстоювали його 242 дні. Ворог дивувався нескореністю супротивників, які так довго захищали околиці аеропорту та сам об'єкт стратегічного значення, за що прозвав бійців української армії - кіборгами.

У результаті обстрілу бойовиків з «градів», мінометів та танків, там загинули близько 200 українських військових, ще півтисячі дістали поранення.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригади, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.

До складу 93 окремої механізованої бригади входили і наші герої, запоріжани Сергій Кирик та Дмитро Деменський, які не з чуток знають про найзапекліші бої тих днів.

Бійці розповіли нашим журналістам, свою історію захисту прилеглих селищ, блокпостів та «дороги життя» до аеропорту.

Вони потрапляли під залпи «градів» та танків. Вони отримували серйозні поранення. На їх очах вбивали побратимів. Вони потрапляли в оточення та вирішальні бої, але залишились незламними.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року та закінчилися після повного руйнування старого і нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери та медики. Пам’ять яких, теж  вшановується сьогодні, 16 січня.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі