Стан екології Запоріжжя вже відчутно на запах

Стан екології Запоріжжя вже відчутно на запах

Про екологію Запоріжжя можна розповідати довго. Втім, ми обрали з найактуальнішу проблему, яка непокоїть містян останнім часом.

Нині все більше уваги прикуто до їдкого запаху, переважно розповсюдженого на території Хортицького району. У минулі вихідні географія смороду поширилась на весь Правий берег міста та частково до центру.

З цього приводу 27 жовтня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Попередньо перевірили стан колекторів, які могли бути джерелом запаху – аварій не виявлено. Висунуто кілька припущень щодо джерела запаху, але остаточної відповіді поки не має. Володимир Буряк доручив встановити причину того, що відбулося. Також необхідно запропонувати заходи щодо недопущення подібної ситуації.

«Ще одне важливе завдання встановити – чи не є ці речовини шкідливими для здоров’я», - зазначив радник міського голови Валерій Еделєв.

Слід зазначити, що ця проблема виникла ще у серпні місяці. Мешканці Хортицького району почали скаржитись на їдкий сморід. Чому тоді ніхто не відреагував – невідомо. Пізніше мешканці звернулись по допомогу до депутата Євгена Шевченка, про це він повідомив на своїй сторінці.

12 серпня поточного року співробітники міського відділу ГУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» провели дослідження повітря за адресою: Хортицьке шосе, 30А та Василя Сергієнка, 7 поряд з філіалом Концерну «Міські теплові мережі» Хортицького району. За результатами досліджень з’ясувалось, що у повітрі знаходяться частинки фенолу на межі допустимої норми.

Проаналізувавши напрям вітру диму за фотографіями було встановлено, що джерелом викидів є нова котельня, що знаходиться за адресою: Василя Сергієнка, 7.  Сюди ж викликали представників Держекоінспекції та поліцію.

Пройшло понад три місяці та за цей час ситуація не змінилась. Наші журналісти звернулись до Держекоінспекції у Запорізькій області.  У коментарі щодо здійснення заходів відносно звернення Євгена Шевченка, представники структури повідомили, що вони не отримали дозвіл на перевірку філії МТМ у Хортицькому районі від Держекоінспекції України.

Припускаємо, що ситуація з явищем їдкого смороду у Хортицькому районі стала лакмусовим папірцем неспроможності місцевих органів охорони навколишнього середовища впливати на підприємства області. І тут справа не у бажанні чи його відсутності, а у законодавстві.

Мораторій на інспекцію підприємств, попередження про перевірку за 10 днів, обмеження повноважень місцевих органів, що здійснюють діяльність у сфері екології – все це призвело до того, що містяни не мають змоги дихати чистим повітрям, а місцева влада вплинути на це.

І поки будуть шукати джерело їдких викидів у місті — нам залишається лише сподіватись на те, що керівники цього «осередку», боячись розголосу, все ж припинять труїти запоріжан.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі