Статистика: Кожні 40 секунд одна людина скоює самогубство

Статистика: Кожні 40 секунд одна людина скоює самогубство

10 вересня – Всесвітній день запобігання самогубствам.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 40 секунд у світі відбувається одне самогубство. Поряд із шокуючими даними представники організації розповіли про способи запобігання такій кількості самогубств.

ВООЗ закликає всі країни вносити перевірені стратегії запобігання самогубствам у національні програми охорони здоров’я та освіти на постійній основі. Також представники організації зазначають, що на сьогодні 38 країн світу проводять політику боротьби з передумовами суїциду.

Згідно зі статистичними даними, у 2016 році кількість смертей на 100 тис. населення становила 10,5 осіб. 79% самогубств відбуваються у країнах з низьким і середнім рівнями доходів. Натомість, найвищий показник зафіксовані у багатих країнах, де чоловіки накладають на себе руки частіше за жінок (11,5 смертей на 100 тис. населення).

Дані ВООЗ свідчать про те, що самогубство – друга за поширеністю причина загибелі молодих людей (15-29 років). Щодо гендерних показників, то суїцид знаходиться на другому місці за поширеністю серед дівчат-підлітків і на третьому – серед хлопців віком 15-19 років.

Виправити світову ситуацію з поширенням самогубств можна за рахунок заборони речовин, які до цього призводять. Показовим є зниження кількості суїцидів у Шрі-Ланці після заборони продажу високотоксичних пестицидів. Про це повідомляє "theБабель".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі