Страсна середа: прикмети та традиції

Страсна середа: прикмети та традиції

Сьогодні, 24 квітня, Православна церква святкує третій день Страсного тижня.

Страсна середа - час особливих молитов і роздумів. В цей час віруючі згадують про велику жертовність і підлу зраду, про любов і ненависть, про добро і зло, про те, як кожен вибирає свій шлях.

Велика середа в цьому році припала на 24 квітня. Для кожного православного віруючого, який всім серцем любить Господа, це знаменний день. В цей час священнослужителі у проповідях закликають згадати Христа, а ще людей, які були поруч із ним в кінці його земного шляху.

У Велику середу на храмових богослужіннях проводиться паралель між грішницею, що догодила Господу, і близьким другом, що зрадив Його. Для святкування цього дня є молитовний порядок, який читає кожен православний перед походом до церкви для сповіді.

Зазвичай, у Велику середу заготовляли крашанки. Вважається, що яйця, підготовлені до Великодня в цей день, пробудуть свіжими довше. Однак не варто забувати і про те, що все ще діє Великий піст - і останній тиждень перед святом Воскресіння Господнього є найсуворішим.

З будинку прийнято прибирати все сміття, що залишилося. Наступні кілька днів будь-яка робота буде знаходитися під великим забороною, тому у Велику середу займалися невеликими домашніми турботами. За народною прикметою, якщо в цей день почистити щось в будинку - це принесе його жителям згоду і гармонію.

Протягом Страсного тижня заборонено надміру веселитися і проявляти негативні якості - не можна вступати в сварки або відмовляти в допомозі.

Прикмети Страсної середи:

Злість, ганебність, погані помисли в такий день обернуться проти грішника, позбавивши його підтримки Зверху.

Заготовлені в середу крашанки пролежать довше і не втратять своєї свіжості.

Якщо на вулиці все ще лежить сніг, його можна зібрати, розтопити і полити цією водою всі домашні квіти, щоб зберегти їх красу і здоров'я.

Гілочки верби, залишені з Вербної неділі, стануть оберегом для всієї родини. Їх бажано поставити поруч з іконостасом.

У середу неодмінно потрібно щось протерти, зішкребти, почистити - це принесе мир і гармонію в будинок.

Якщо вмитися крижаної проточною водою, то підуть усі негаразди. Зрозуміло, буде доцільним супроводити цей ритуал спеціальними молитвами.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі