Створення фонду взаємодопомоги топ-чиновників Запоріжжя

Створення фонду взаємодопомоги топ-чиновників Запоріжжя

«Креативні» чиновники не зупиняються ні перед чим, аби здобути вигоду. Сьогодні розповідаємо про «корупційні схеми» в правоохоронних органів Запорізької області.

Слідчими Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в Мелітополі, відкрито кримінальне провадження № 62019080000000211 від 17.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України за фактом зловживання службовим становищем службовими особами правоохоронних органів та органів держаної влади міста Запоріжжя та Запорізької області, які з корисливих мотивів здійснюють тиск на бізнес-структури та громадські організації.

Співробітниками ДБР проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що 05.02.2019 року в Запорізькій державній адміністрації було проведено засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, у ході якого було розглянуто ряд листів підприємств та організацій міста щодо численних порушень чинного законодавства, у тому числі податкового, бюджетного та кримінального процесуального, з боку службових осіб правоохоронних органів і установами державної влади, які пов`язані, насамперед, із незаконним процесуальним тиском на бізнес-структури та перешкоджання законній діяльності громадських організацій міста.

Надалі в ході досудового розслідування було проаналізовано копії рішень ради оборони Запорізької області, які були ухвалені в період з 2014 по 2019 роки, та встановлено можливе отримання неправомірної вигоди службовими особами ГУНП в Запорізькій області, УСБУ в Запорізькій області та ГУ ДСНС України в Запорізькій області стосовно прикриття зловживань службовими особами Запорізької ОДА.

За інформацією слідчих розкрадання коштів здійснювалось через переведення грошових коштів на рахунок БФ «Фонд сприяння обороні Запорізької області».

Отримання неправомірної вигоди відбувалось через переведення грошових коштів «Фонд сприяння обороні Запорізької області» на підконтрольні ГО:

  • «Захист прав та соціальна підтримка працівників органів внутрішніх справ України в Запорізькій області»;
  • «Запорізький обласний благодійний фонд підтримки правоохоронної діяльності»;
  • «Запорізьке обласне відділення Всеукраїнського благодійного фонду «Сприяння державній пожежній охороні».

Грошові кошти перераховували під виглядом благодійної допомоги правоохоронним органам та надалі привласнювалися службовими особами ГУНП в Запорізькій області, УСБУ в Запорізькій області та ГУ ДСНС України в Запорізькій області.

Слідчим суддею  Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Любов’ю Колодіною надано дозвіл слідчим ДБР на тимчасовий доступ до охоронюваної законом таємниці до всіх документів, в тому числі електронних, щодо руху коштів у будь-якій валюті по банківських рахунках БФ «Фонд сприяння обороні Запорізької області», відкритих у ПАТ «КБ«Преміум», ПАТ «Авант-банк», АТ КБ «Приватбанк», АТ «Ощадбанк», а також іншої супутньої інформації у вигляді зазначення повних анкетних та контактних даних осіб (як фізичних, так і юридичних).

У свою чергу, вищезгадані підприємства здійснювали зарахування/списання коштів, у будь-якій валюті із зазначених рахунків або здійснювали будь-які інші операції (із зазначенням виду операції, її розміру, місця, дати та часу, способу її здійснення, в тому числі документів, на підставі яких операції було проведено тощо, — ФЗ), та зазначення рахунків, з яких та на які здійснювалося зарахування/списання й будь-які інші операції щодо банківських рахунків БФ «Фонд сприяння обороні Запорізької області» та іншої інформації, у повному обсязі, що стосується вказаних вище номерів банківських рахунків за період з 01.01.2014 по теперішній час, з можливістю вилучення завірених належним чином копій зазначених документів як у паперовому, так і електронному вигляді.

На сайті Запорізької ОДА ми знайшли список членів ради оборони Запорізької області, з яким можна ознайомитись за посиланням, до нього входять керівники Запорізької ОДА, Запорізької обласної ради та керівники всіх силових відомств Запорізької області. Рішень ради оборони Запорізької області у відкритому доступі нам не вдалося знайти, скоріше за все вони мають гриф «Для службового користування».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі