Субсидія для багатих: скільки отримують мешканці запорізьких елітних комплексів?

Субсидія для багатих: скільки отримують мешканці запорізьких елітних комплексів?

Жага "простих грошей" ніяк не покине людей, які й без того не можуть закрити свої наповнені гаманці. А в Україні такими грошима є субсидії за комунальні послуги. Однак, замість людей, які дійсно потребують матеріальної допомоги, її отримують чиновники або заможні правоохоронці.

Ми вирішили перевірити, чи працює така гіпотеза у Запоріжжі.

Для дослідження ми взяли два житлових комплекси, у яких проживають далеко не бідні люди - ЖК "Бородіно" та ЖК "Розенталь".

Зовнішній вигляд житлового комплексу "Розенталь" вже свідчить про те, що в ньому не живуть люди із заробітною платою до 10 тис. грн. 

У цьому можна переконатись і з рієлторських сайтів, які пропонують придбати у ЖК квартири. Вартість такого житла сягає 85-150 тис. доларів за дві кімнати та 125-200 тис. доларів за чотирикімнатні квартири. 

Очевидно, проживають у цих квартирах підприємці, представники правоохоронних органів, чиновники або просто діти багатих батьків. Тим не менш, це не завадило їм подати документи на отримання субсидії. Загалом у будинку соціальні виплати отримують мешканці шістьох квартир. Згідно з даними бази отримувачів субсидії, з 2016 року до мешканців вказаної кількості осель надійшло 87,8 тис. грн. 

Однак, у Запоріжжі є ще більш цікавий житловий комплекс, у якому не стали скупитися на матеріальній допомозі. Мова йде про ЖК "Бородіно".

У цьому комплексі отримувати субсидію вже погодилися мешканці 40 квартир. Протягом чотирьох років власники квартир у "Бородіно" встановили цілковитий рекорд, адже на 40 осель було виділено 610 тис. грн. І тут мова йде не про тисячу гривень на рік. За період отримання соціальних виплат, який не обов'язково тривав усі чотири роки, запоріжани могли отримати як 10 тис. грн, так і всі 40 тис. грн. 

Шкода, що база не місить відомостей та імен тих власників квартир, яким замало достатку. Адже людям, особливо тим, які отримують надто низьку матеріальну допомогу, було б цікаво подивитися на тих, кому не вистачає грошей.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі