Суд закрив справу проти запорізької чиновниці через термін придатності

Суд закрив справу проти запорізької чиновниці через термін придатності

Орджонікідзевський районний суд закрив за строками давності кримінальне провадження щодо службової недбалості спеціаліста Управління капбудівництва Запорізької ОДА Вікторії Єфремової.

Згідно з матеріалами справи, Управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації у 2009 році уклало угоду з ПП „Омега Люкс” на розширення очисних споруд каналізації в Гуляйполі, яка поставила два дизель-генератори та отримала за них 400 тисяч гривень.

Дизельна підстанція не відповідала проектній документації, адже : «повну комплектацію не мала, до монтажу придатна не була, а саме: в генераторі відсутній паливний бак, акумуляторні батареї, відсутня система відводу відпрацьованих газів. На лічильнику праці мотогодин позначені показники, відмінні від нульового, що свідчить про те, що дизель-генератор раніше використовувався. Панелі управління укомплектовані приладами, які вироблені в 1979, 1987, 1990 роках. У нижній частині є логотип заводу „ЗиК, який виходить в процесі виготовлення корпусу двигуна шляхом лиття. Даний логотип належить ВО „Південдизельмаш м. Токмак, Запорізька область. Подібне обладнання виготовлялося на заводі до 1995 року. Відсутні заводські номери електричних генераторів, не вказана назва заводу виробника. Таблички з написами виробів приклеєні, а не поставлені на заклепки, як це передбачено при виробництві подібних виробів в заводських умовах. Поверхні циферблатів в приладах стерті, видно сліди корозії і забруднення поверхні. На них нанесено маркування, на яких зазначено, що прилади вироблені ще в СРСР. Забарвлення корпусів виробів виконано без відповідної підготовки поверхні, видно напливи фарби, вихід іржі на поверхні пофарбованих деталей, різнотонність»

За даними справи дійсна вартість підстанція мала 5 45 878 гривень, а не 183 800 гривень, як було зазначено у видатковій накладній та акті, про це повідомляють Наші Гроші. З огляду на це, слідчі у 2013 році відкрили кримінальне провадження №42013080100000014 за ч.2 ст. 367 кримінального кодексу (службова недбалість з тяжкими наслідками), а через рік прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом стосовно головного спеціаліста відділу підготовки виробництва, технічного нагляду комплектації Управління капбудівництва Запорізької облдержадміністрації Вікторії Єфремової.

Суд вказане клопотання задовольнив, вказуючи, що дійсно з дня вчинення злочину пройшло понад п'ять років, перебіг строку давності не зупинявся та не переривався, за цей час обвинувачена від слідства та суду не ухилялася, до кримінальної відповідальності за скоєння нового злочину не притягувалася, проти звільнення її від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності не заперечує.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі