Суд зобов’язав Запорізьку ОДА компенсувати збитки за пошкоджене авто журналістки

Суд зобов’язав Запорізьку ОДА компенсувати збитки за пошкоджене авто журналістки

У квітні минулого року Ірина Перепелицина керуючи автомобілем «FORD FUSION» внаслідок невідповідності стану дороги потрапила у дорожньо-транспортну пригоду на території Кам`янко-Дніпровського району, в результаті якої було пошкоджено її автомобіль. Зазначена дорога перебуває на балансі Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації, обслуговування здійснюється ДП «Міські дороги Запорізької області».

Під час судового розгляду було встановлено, що на 19-му кілометрі автомобільної дороги О-080823 автодорога має поворот, який обмежує видимість. На відстані близько 20-30 метрів від закінчення повороту асфальтована частина автомобільної дороги різко закінчується та починається дорога, вкрита гранітним щебнем. При цьому перепад дороги є досить суттєвим близько 20-30 см. Візуально визначити закінчення гранітного покриття на вказаній швидкості не можливо, адже колір автомобільної дороги з асфальтним покриттям та без покриття внаслідок часу майже не відрізняються. Крім того, на ділянці автомобільної дороги, що передувала місцю ДТП, відсутні дорожні знаки, що попереджають про зміну дорожньої ситуації, аварійну небезпеку ділянки чи обмежують швидкість тощо.

Після різкого виїзду на частину дороги, вкриту гранітним щебенем, коефіцієнт щеплення автомобіля з дорогою змінився, що призвело до заносу, з яким Позивач впоратися не змогла, у результаті чого автомобіль перекинувся.

Внаслідок ДТП Ірині Перепелициній було завдано матеріальну шкоду в розмірі 156 480 грн, що підтверджується звітом №155 та вартість роботи з ремонту двигуна автомобіля в розмірі 66 809 грн, що підтверджується актом виконаних робіт.

Через рік судової тяганини, 18 травня 2020 року суддя Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Калюжна В.В. частково задовольнила позов Перепелициній І.М. до Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації, третя особа: Державне підприємство «Місцеві дороги Запорізької області» про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільної дороги.

Суд ухвалив стягнути з Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації на користь Перепелициній  І.М. матеріальну шкоду в розмірі 228 305 (двісті двадцять вісім тисяч триста п`ять) гривень 25 копійок.

Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, Департамент промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації подав апеляційну скаргу, яку 28 липня буде розглядати Запорізький апеляційний суд.

Як повідомили нам юристи Запорізький апеляційний суд не підтримає скаргу Запорізької ОДА та залишить рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя незмінним, тому чиновники будуть змушені виплатити позивачу  матеріальні збитки в розмірі 228 305 гривень.

Довідка.

Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області та штучних споруд на них на території Кам'янсько-Дніпровського району у 2019 році надавало ТОВ «ЮНІЯ-ТРАНС», вартість вказаних послуг складала 3 мільйони гривень.

Компанію «ЮНІЯ-ТРАНС» також визнано переможцем відкритих торгів з надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області та штучних споруд на них на території Кам'янсько-Дніпровського району протягом 2020-2021 років, вартість послуг складає 32 мільйони гривень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі