Сумнівна вирубка дерев у Малій Білозерці: законна процедура чи махінації місцевої влади?

Сумнівна вирубка дерев у Малій Білозерці: законна процедура чи махінації місцевої влади?

В селі Мала Білозерка Запорізької області комунальники випиляли здорові дерева, про це стверджують місцеві мешканці.

Так, напередодні свята перемоги комунальне підприємство Малобілозерської сільської ради було зобов'язане прибрати територію, прилеглу до меморіального комплексу "Братська могила" (по вул. Поштовій). За словами місцевих мешканців, підприємство не зовсім зрозуміло поставлену задачу. Мабуть, саме тому замість покосу трави, прибирання сміття та приведення комплексу до ладу було спиляно здорові дерева. 

Однак, це ще не всі "перемоги" комунального господарства. Під час спилювання одне з дерев впало на огородження меморіалу, пошкодивши одну із його секцій. Варто зазначити, що огородження так і не відновили до Дня Перемоги. Повалені дерева були розпиляні на дрова, а гілля працівники вирішили спалити на тому ж місці. Та не врахували співробітники підприємства, що вогонь може пошкодити інші дерева, розташовані поряд. Втім, так і сталося. Почорнілі від вогню стовбури добре видно на світлинах.

Місцеві мешканці занепокоєні нелогічною діяльністю підприємства, яке знищує здорові дерева та псує екологічний стан малобілозерської флори.

Ми звернулись до сільської ради Малої Білозерки із запитом щодо висадження та вирубування дерев у селі. Як виявилося, подібними роботами у населеному пункті займається КП "Благоустрій". А саме - аварійно-санітарним розпилом та кронуванням дерев. Так, кількість спиляних аварійних сухих дерев минулого року становила 16 шт., кронували 34 шт. на загальну суму 2,248 млн грн. У поточному ж році співробітники спиляли 7 дерев, а кронували 23. 

При цьому, торік для озеленення вулиць села висадили 553 шт. нових рослин на суму 29 416 грн. З них : 337 дерев (22 226 грн) та 196 кустарників (7 190 грн). У поточному році планується висадження ще 500 рослин на суму приблизно 50 тис. грн. Постає питання: навіщо витрачати гроші на висадку нових дерев, якщо через кілька років їх буде спиляно? 

До того ж, на питання щодо благоустрою меморіального комплексу та населеного пункту загалом сільська рада нам не відповіла. Залишила без відповіді це питання і народна депутатка Юлія Яцик, до округу якої входить с. Мала Білозерка. Хоча, кадри свідчать про те, що ні самі пам'ятники, ні прилегла до них територія не підлягали ремонту вже протягом тривалого часу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі