Сумнівні операції в дитячій лікарні Запоріжжя

Сумнівні операції в дитячій лікарні Запоріжжя

У нашій країні й до сьогодні популярною залишається практика хабарництва. І боротьба з цим явищем поки, що безуспішна. Сьогодні під нашим прицілом опинилися схеми держ- та комунальних закладів Запоріжжя.

Так, фірма ТОВ «Аметрін ФК», а також ТОВ «Аптека Аірмед», що входять до складу групи компаній «Аптека 95», неодноразово ставали переможцями конкурсів на закупівлю фармакологічної продукції до запорізьких комунальних закладів. Як нам стало відомо, у відношенні до посадових осіб групи компаній «Аптека 95», відкрито кримінальне провадження №442018220000001300 від 22.10.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 с.368, ч.3 с.369 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Аметрін ФК» та ТОВ «Аптека Аірмед» надавали посадовим особам комунальних та державних закладів охорони здоров’я неправомірну винагороду, у вигляді «бонусів» у відсотковому відношенні (від 5 до 25%) від суми контрактів, за надання переваг при проведені процедури публічних закупівель, укладання договорів на придбання лікарських засобів.

У Запоріжжі ТОВ «Аметрін ФК» та ТОВ «Аптека Аірмед» отримала впродовж 2019 року тендери на постачання фармакологічної продукції на загальну суму майже мільйон гривень. ТОВ «Аметрін ФК» виграло тендери у Запорізькій міській дитячій лікарні №5, на загальну суму 45 тис. грн:

Квітень – 1,2 тис. грн:

Травень – 1 тис. грн:

Червень – 42,8 тис. грн:

У свою чергу, ТОВ «Аптека Аірмед» впродовж 2019 року  уклала договори на загальну суму 896,3 тис. грн:

КУ «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» ЗОР

40,6 тис. грн;

КЗ «Обласний клінічний протитуберкульозний захист»

220 тис. грн;

КУ «Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» ЗОР

99,6 тис. грн;

КУ «Запорізький дитячий будинок-інтернат» ЗОР

386,1 тис. грн;

КП «Міський футбольний клуб «Металург»

150 тис. грн.

 

Звичайно, можна припустити, що члени тендерних комітетів були неуважними і просто не помітили такої «дрібниці». Втім, ніхто не скасовував бажання отримати бонус у грошовому еквіваленті. Але у подарунок до неправомірної вигоди, як правило, йде кримінальне провадження. В той час, коли пацієнти перебувають у занедбаних палатах, сплять на обшарпаних ліжках, при цьому сплачують «благодійні внески» – недобросовісні на руку керівники закладів крадуть бюджетні гроші. Сподіваємося, що наша публікація зверне увагу правоохоронців на сумнівні операції в 5-ій міській дитячій лікарні.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі