Суперечка з головним забудовником Запоріжжя продовжується

Суперечка з головним забудовником Запоріжжя продовжується

В процесі журналістського розслідування  щодо програми «Доступне житло» редакція видання «Факти Запоріжжя» отримала дуже цікавий документ, наданий членом ініціативної групи, учасником бойових дій Гіренком Олексієм Володимировичем.

Він спільно з «друзями по нещастю» продовжує виборювати право жити у власній квартирі.

Нагадаємо, до нашої редакції «Факти Запоріжжя» звернулися «ошукані вкладники, котрі в 2017 році звернулись до Запорізького Регіонального Управління Державної спеціалізованої фінансової установи Державного фонду сприяння молодіжному будівництву для участі у програмі пільгового молодіжного кредитування. Однак, залишились без грошей та без даху. Більше тут.

Ініціативна група продовжує звертатись до різних органів влади. Одним з таких органів була Державної архітектурно-будівельної інспекції України, яка у відповідь на звернення громадян повідомила наступне:

«Відповідно до єдиного реєстру документів, що надають право на виконання підготовчих, будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів наявна інформація щодо реєстрації Департаментом архітектурно-будівельної інспекції України поданих замовником будівництва  КП «Управління капітального будівництва»: декларації щодо початку виконання будівельних робіт; повідомлення про зміну даних у декларації про початок виконання будівельних робіт — все за адресами вул. Нагнибіди, буд. 76 ЖК «Ветеран»,  вул. Нагнибіди, буд. 77  ЖК «Ветеран», вул. Новокузнецька, буд. 76 ЖК Моноліт». Інформація про прийняття цих будинків в експлуатацію відсутня.

Цікавим стало повідомлення, що в реєстраційних записах інформація  про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури ТОВ «ІБК»Рассвет»» відсутня.

Запорізька міська рада в рамках програми «Цільова програма забезпечення молоді міста Запоріжжя житлом на 2018-2020 рр.» виділяє 32338, 732 тис. грн запорізькому регіональному управлінню Держмолодьжитло, яке шляхом цих коштів кредитує населення.

Забудовник отримує, у свою чергу, повну вартість квартир і зобов’язується після введення жила в експлуатацію передати їх власникам. По факту виходить, що грошей на завершення будівництва не має, гроші з програми витрачені, а люди залишились без квартир та ймовірних строків їх отримання.

Постає питання: як організація, яка не має ліцензії на ведення будівельної діяльності, стала учасником цієї програми? Або забудовник надав недостовірну інформацію щодо наявних дозвільних документів, або посадові особи знали про ситуацію і вступили в злочинну змову із забудовником, або це чиясь службова недбалість – це вже повинні вирішувати правоохоронні органи.

Наразі ситуація складається наступним чином - будівництво не ведеться, робітники з лютого не отримують заробітну плату, забудовник знайшов масу причин затримки, а  люди не можуть отримати своє житло. Дивною  і не зрозумілою є позиція міської влади – жодного кроку на зустріч людям у вирішенні їх проблеми!

Сьогодні мешканці міста продовжують брати участь у програмі «Доступне жило». На сайті «Держмолодьжитло» і надалі продовжують розміщувати квартири на продаж, які будуються без ліцензії, та без подальшої долі здачі в експлуатацію.  

Невже не можливо пригальмувати програму, або на час вирішення даної ситуації, змінити умови на придбання житла на вторинному ринку? Більше того, на місцевих каналах активно рекламуються дані житлові комплекси. На жаль, у рекламі не повідомляють, що дата завершення будівництва невідома, а за підключення квартири до комунікацій — власники повинні доплатити 20% від вартості квартири.

На момент підготовки публікації, Олексій Гіренко повідомив, що ціна квартир, які купували через «Держмолодьжитло» виявилась вищою на 500  грн за кв.м., ніж квартири, що напряму пропонує забудовник.

У свою чергу, представники «Держмолодьжитло» зауважили, що на оформлення кредиту —  необхідна підготовка більшої кількості документів. Але люди на радощах, що отримають власне житло не надали значення цій різниці.

Сподіваємось що публікації з цього приводу привернуть увагу потенційних покупців квартир ІБК «Рассвет» та можливих учасників програми «Доступне жило» і, власне, допоможуть уникнути розчарувань від здійснення цих покупок.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі