Таємнича запорізька Хортиця

Таємнича запорізька Хортиця

Фото: Ігор Лавров

Наша редакція продовжує знайомити наших читачів з мальовничими місцями Запоріжжя, на черзі острів Хортиця. 

Як би не було сумно, але козацька доба минула. Після зруйнування Січі, Катерина II робить щедрий подарунок князю Потьомкіну — український острів Хортиця.
Князь вчинив несподівано і наказав посадити на острові фруктовий сад. В кінці XVIII століття хортицькі землі переходять у власність держави, а далі — німецьким колоністам. Німці прогнали звідси останніх козаків.

Під час Громадянської війни, Хортиця стає ареною боротьби Червоної армії й німців. А за 1927-1932 роки їй завдають важкий удар — будівництвом ДніпроГЕС. Спорудою мостів і залізниці, ЛЕП. Граніт для будівництва брали прямо з острова.

Хортиця за багато років не втратила ні своєї краси, ні слави. Мальовнича природа острова, що омивається з обох боків водами  Дніпра, до сих пір зберегла свою первозданність. Сьогодні Хортиця — острів козацької слави. Тут в найдрібніших деталях відтворено побут українських воїнів, передана атмосфера їхнього життя. Унікальний Музей історії запорізького козацтва - це ціла скарбниця пам'яті епохи козацтва.

Крім нього, на острові Хортиця створили історико-культурний комплекс "Запорізька Січ". Це такий собі узагальнений образ козацької столиці, в якому представлені основні будівлі, властиві запорізьким січам: церква, курені, будинок кошового отамана, канцелярія, військові скарбнички, школа, пушкарня. У передмісті: кузня, гончарня, шинок, «грецький будинок» та багато іншого.

Коментарі