Тендер на будівництво "символу корупції" у Запоріжжі оголошено та чи законний він?

Тендер на будівництво 'символу корупції'  у Запоріжжі оголошено та чи законний він?

Тендер на будівництво запорізьких мостів вже оголошено. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у соціальних мережах.

«Три тижні тому був у Запоріжжі, де поставив завдання підготувати та оголосити тендер на добудову всім відомого мосту. Так от, тендер оголосили. А вже на початку наступного року почнемо будівництво", - зазначив глава уряду.

За словами прем’єра, першу частину роботи на об’єкті Укравтодор має завершити вже за два роки, а саме: будівництво 21 штучної споруди, зокрема двох мостів через Дніпро із виїздами на Прибережну магістраль та проспект Соборний. Ця частина будівництва відкриє проїзд з правобережної частини міста через Дніпро та острова Хортиця трьома смугами руху з виїздом на Прибережну магістраль та вул. Тюленіна. Це на думку пана Гончарука суттєво розвантажить рух міста

Під даним постом, ексміністр Володимир Омелян саркастично додав: «Велике прохання: перед тим, як Ви оголосите, що створили світ за 6 днів після обрання, порадьтеся бодай з відомими теологами....проєктна документація готувалася понад 18 місяців, бо це серйозна інженерна мегаспоруда. І я сподіваюся, що ви приготували додаткові 9-12 млрд грн на цей міст, бо в Дорожньому фонді, який і так на наступний рік в обрізаному варіанті, таких грошей немає»

Натомість нинішній міністр інфраструктури Владислав Криклій, у своєму пості у Фейсбук уточнив «Нарешті, після коригувань проекту та підготовки проектної документації, Укравтодор запускає цей довгоочікуваний тендер. Перші 1,25 млрд грн вже заклали на наступний рік, але ми плануємо залучити різні фінансові інструменти, щоб мати швидші темпи будівництва».

Міністр додав: «звісно, ми активно працюємо з нашими китайськими колегами, з якими було підписано меморандум щодо будівництва цього мосту. Це дозволить отримати один з найбільших інфраструктурних проектів останнього десятиріччя на вигідних для України умовах».

Олексій Гончарук підкреслив, що: "Символу корупції, який вже 15 років ніяк не можуть побудувати — не місце в сучасній Україні".

Цю новину підхопили практично всі ЗМІ, втім тут є свої прогалини — пропонуємо розібратися.

31 січня 2020 р. о 14:12 розпочнеться аукціон, припускаємо, що цього часу замало для підготовки учасників тендеру необхідних документів, зважаючи на об'єм тендерної документації.

Для розуміння, технічні завдання розписані на 1060 сторінок. Крім оголошення англійською мовою — вся інша документація  українською, а це тисячі сторінок технічної документації. Як іноземний учасник зможе брати участь? Сумніваємося, що розробник проекту зробив переклад на англійську мову, втім є й сумніви, що вони взагалі закінчили розробку проекту та отримали експертизу.

Наостанок, чи затверджений вищевказаний проект Кабінетом Міністрів України? Маємо відповідь — звісно, ні. Тож, яким чином здійснювались незаконні дії — залишається лише здогадуватись.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі