Трагедія в енергодарському пологовому: батько домагається справедливості

Трагедія в енергодарському пологовому: батько домагається справедливості

Півтора місяця 34-річна мешканка Енергодара боролася за життя, втім це не увінчалося успіхом. Матір з дитиною не вдалося врятувати, мало того, поховати їх разом не вдається.

Переосмислення. Саме з таким спічем виступив очільник держави Володимир Зеленський – поставивши на паузу другий етап медреформи. Буквально вчора в одному з українських політичних шоу, реформатори (в тому числі їх попередники) у сфері охорони здоров’я сперечалися за медичну галузь, звинувачуючи один одного у її провалі. Втім, кому яка різниця хто причетний до провалу, коли людське життя не повернеш?

Саме цю публікацію видання «Факти Запоріжжя» хоче присвятити нашим реформаторам.

10 березня вагітна дівчина, з терміном 7,5 місяців, потрапила в енергодарський пологовий будинок. Як розповідає чоловік Святослав,  ввечері дружина пішла на курси англійської мови. Там в неї відійшли води й вона потрапила в місцеве пологове відділення.

 Двоє лікарів провели хірургічне втручання (кесарів розтин, - ред.), в результаті якого дитина була мертвонародженою, а у породіллі відмовили нирки. Далі дівчину у важкому стані перевели у відділення реанімації та приєднали до апарату штучного дихання. Однак, ситуація тільки погіршилася.

Чоловік Святослав стверджує, що жінці пробили легеню, втім лікарі цей факт замовчали.

«На всі наші заклики щось робити (вливати кров, викликати санавіацію для перевезення в Запорізьку обласну лікарню), лікарі відмахувалися та продовжували пити каву. Наступного дня завдяки нашим наполегливим зусиллям, дружину в тяжкому стані доставили санітарною авіацією в Запорізьку обласну лікарню в відділення реанімації та інтенсивної терапії», - коментує Святослав.

Як зазначає чоловік загиблої дівчини, за добу гемоглобін у його дружини впав зі 120 до 60 г / л, що може говорити про велику крововтрату, яку ймовірно приховали лікарі в Енергодарі.

Після проведеної КТ виявлено пробиту легеню, в якій було повітря. Далі провели операцію і встановили дренаж, крім того лікарі розробили програму лікування нирок - підключені антибіотики, гемодіаліз. Стан залишалося важким. Через 3 дні, 14 березня, аналіз крові показав сепсис. Лікування останнього ускладнилося через проблеми з нирками.

43 дні сім'я і запорізькі лікарі боролися за життя дівчини. Але переживши безліч операцій на внутрішніх органах, 23 квітня жінка померла. Вже на наступний день її поховали в Енергодарі. Разом з нею хотіли поховати й мертвонародженого малюка, проте, в морзі Енергодара тіла дитини не виявилося. Так, розтин тіла проводили в Запоріжжі, після чого його забрали представники з Енергодара, проте в журналі записів інформації про надходження тіла в місцевому морзі немає.

«Виникає питання - де поділось тіло дитини? Що приховують лікарі пологового відділення? Одне з припущень - дитину могли продати в приватну клініку на органи. Винуватці, які загубили два життя (дитини та здорової молодої жінки), повинні понести покарання», - зазначає чоловік.

Наразі за фактом смерті дружини та зникнення тіла дитини відкриті кримінальні провадження.

Просимо правоохоронні органи звернути увагу на вищевикладену інформацію та взяти під особистий контроль дане питання. Ми продовжимо стежити за розвитком ситуації й надалі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі