Трагедія в енергодарському пологовому: деталі інциденту

Трагедія в енергодарському пологовому: деталі інциденту

Навколо енергодарського медзакладу утворився справжній скандал - місцевий мешканець звинуватив лікарів у смерті своєї жінки та дитини. Головний лікар пообіцяв розібратися в ситуації, але з розглядом заяви не став поспішати.

Нагадаємо, що два місяці тому мешканка Енергодару потрапила до пологового будинку. Хірургічне втручання лікарів у пологи призвело до смерті дитини, а також до погіршення стану здоров' матері. На цьому погані новини не закінчились - жінку ледве перевели до реанімації, попри байдужість лікарів. Борючись за життя 43 дні, серце породіллі зупинилось. Крім того, зникло і тіло мертвонародженої дитини. Хоча, як повідомив чоловік, після смерті малюка він особисто домовився з завідувачем акушерського відділення Валерієм Курченком, аби тіло новонародженого перебувало у міському морзі хоча б на час, поки стан Олени покращиться.

Через майже 3 тижні Святослав вирішив розповісти про ситуацію та домогтися справедливості.

За його словами, завідувач акушерського відділення не міг чітко відповісти на запитання, пояснюючи, що тіло малюка кремували. Згодом у лікаря з’явилася нова версія – тіло дитини поховали як «біомасу». Після цього з’явилося ще більше запитань: як таке можливо без дозволу батька?

Колега Валерія Курченка лікар Маєвський припускає, що сепсис у породіллі міг статися через антисанітарні умови пологового будинку. За його словами, у пологовому будинку вирощували гриби, розводили курей та рибу.

Наразі медичний консиліум на рівні обласного департаменту охорони здоров’я з’ясовує всі обставини справи. У свою чергу, вдівець звернувся за допомогою до  юристки, у якої також виникло чимало логічних запитань. "Чому всі перевірки почалися тільки після розголосу?", "Як медики хотіли «зам’яти» справу?". 

За словами фахівчині Любові  Цигиці, кілька років тому в її практиці вже був випадок, коли породілля з немовлям вмерли під час пологів. Як запевняє адвокатка, медичні правопорушення вважаються одними з найскладніших, адже зазвичай важко з’ясувати дрібні, але дуже важливі обставини події. Тому юристка не виключає, що справу намагатимуться закрити через брак доказів.

Співробітники правоохоронних органів вже відкрили кілька кримінальних проваджень за фактом трагедії, зокрема, неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником, У межах цієї кримінальної справи будуть розслідувати факт зникнення тіла новонародженого. У зв'язку з цим можуть відкрити відповідне кримінальне провадження.

Журналісти видання "Медіа центр" звернулися за коментарем до лікарів пологового, але через "заклопотаність" медиків, відповіді так і не отримали. 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі