Тренінговий центр ЗДМУ: віртуальна екскурсія

Тренінговий центр ЗДМУ: віртуальна екскурсія

Міжкафедральний тренінговий центр ЗДМУ – унікальний простір, що допоможе не лише практикуватися лікарям, але й навчить пересічних громадян надавати першу допомогу постраждалим. У будівництво цього центру було вкладено чимало зусиль та коштів, але його кінцевий вигляд доводить, що сили  витрачені не дарма.

На першому поверсі розташована зала для проведення конференцій. Але, окрім круглого столу, у ній є дещо цікаве – новітня технологія «віртуальний пацієнт». За допомогою спеціального столу та екрану можна навчитися рятувати людей. Так, користувачеві технології необхідно вкластися в 30 хвилин, аби врятувати життя пацієнту. Тренажер дозволяє проводити діалог за пацієнтом, відслідковувати його пульс, тиск та інші життєво важливі показники, брати будь-які аналізи, проводити обстеження та операції. Наприкінці процедури користувач «віртуального пацієнту» має вказати, з якою проблемою він щойно стикнувся, поставивши правильний діагноз.

Рухаємось далі. На другому поверсі нас зустрічає великий екран, що дозволяє наочно вивчати мікроанатомію. За допомогою технології користувач може обрати будь який орган або частину тіла та розглянути їх на макро- та мікрорівнях, аж до клітинної будови.

Наступний простір для навчання – кабінет пологової діяльності та педіатрії. Тут ми бачимо тренажер для акушерів, симулятор патології дітей на перших днях життя та манекени дітей різного віку. Також тут знаходяться тренажери для встановлення крапельниць у вигляді реальних людських рук.

Ідемо далі – кабінет надзвичайних подій. Саме тут можна навчитися надавати першу допомогу, що дуже важливо для кожної людини. Кілька новітніх тренажерів, на яких, за умов правильного масажу серця, загоряється зелений колір, манекени постраждалих у надзвичайних ситуаціях - оснащення, з яким може працювати кожен.

За стіною – кардіологічний кабінет, у якому знаходяться не лише манекени, але й справжні кардіостимулятори. Подібний принцип роботи і у сусідній кімнаті – там медики навчаються робити УЗІ різноманітних частин тіла та органів.

І останній простір – це своєрідний «полігон». У напівтемному кабінеті з проекторами (для трансляції відеоматеріалів, що симулюють надзвичайні ситуації) на ліжку лежить тренажер, якому необхідно «врятувати життя». Однак, під час тренінгу для журналістів, працівники ЗДМУ вирішили зробити умови ще більш реальними. Нас навчили накладати джгути справжнім людям, розігравши сцену масової трагедії.

За нетривалий час свого існування тренінговий центр випустив з належними знаннями поліцейських та співробітників служби надзвичайних ситуацій. На черзі були журналісти, але представники ЗДМУ готові організовувати подібні тренінги і для пересічних запоріжан.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі