"Три сходинки під склом": запорізька влада нехтує місцевою історією заради одного об'єкта?

'Три сходинки під склом': запорізька влада нехтує місцевою історією заради одного об'єкта?

У Запоріжжі триває реконструкція "скверу Піонерів". У ході ремонтних робіт працівники виявили старовинні сходи, які аж надто зацікавили міського голову Володимира Буряка.

Про знахідку Володимир Буряк повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі. 

За словами мера, на території скверу виявили сходи до лавки Нижнього Гостинного ряду Торгових рядів 1873 року забудови. Міський голова вирішив перетворити сходи на археологічну пам'ятку - над ними буде влаштовано навіс на оглядовий майданчик навколо.

Однак, як слушно зазначив місцевий активіст Артем Бородин, збереження об'єкту - це правильно, але можна зробити це менш пафосно. Варто наголосити на тому, що неподалік від місця знахідки, по вул. Святого Миколая, 53, "гинуть узори кафелю Бергенгейма - усе що, що лишилось там від архітектури кін. XIX - поч. ХХ століття, знищеної з дозволу міської влади". Поряд розташована ще одна дореволюційна будівля, що знаходиться в аварійону стані. І таких "реальних пам'яток" у Запоріжжі безліч.

Та міський голова концентрує свою увагу на сходах, які, як пише Артем Бородин, були у свій час "самоволом". Тобто, зараз пам'ятником стане об'єкт, який понад 100 років тому встановив бізнес, нехтуючи дозволами. 

Запорізький екскурсовод Роман Акбаш підтримав думку активіста, акцентуючи на безлічі історичних будівель, стан яких оцінюється як аварійний.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі